Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zapraszamy na koncert Wendta, Zagańczyka i Stokowskiego czyli na Zamkowe Kameralia

Zapraszamy na koncert Wendta, Zagańczyka i Stokowskiego czyli na Zamkowe Kameralia fot. Muzeum Zamkowe w Malborku
Malborskie Stowarzyszenie OŚ i Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają do Sali Siedmiofilarowej na niezwykły koncert niezwykłego trio. Połączenie brzmienia akordeonu i saksofonu należy do niecodziennych. Okazuje się jednak, że barwy tych instrumentów doskonale przenikają przez siebie tworząc w ten sposób muzyczny collage.

Na program koncertu w wykonaniu saksofonisty Adama Wendta, akordeonisty Pawła Zagańczyka oraz kontrabasisty Jarosława Stokowskiego, składają się w dużej mierze kompozycje inspirowane tangiem: a zatem nie zabraknie kompozycji francuskiego akordeonisty Richarda Galliano takich jak : Tango pour Cloude, Viaggio, Spleen czy French Touch. W wykonaniu muzyków usłyszeć można również kompozycje legendarnego mistrza argentyńskiego tanga Astora Piazzollia wśród nich: Oblivion, Libertango. Dopełnieniem będzie najnowsza aranżacja „Bogurodzicy” autorstwa Pawła Zagańczyka nawiązująca do przepięknych wnętrz malborskiego Zamku.

 

Koncert odbędzie się w Sali Siedmiofilarowej na Zamku Średnim 20 kwietnia (piątek) o godz. 18.30. Warto wybrać się więc na tę smakowitą ucztę, kupując wcześniej bilet w kasie Muzeum Zamkowego lub przez stronę www.bilety.zamek.malbork.pl. Cena jednego biletu wynosi 15 zł, natomiast uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych oraz emeryci z ważną legitymacją płacą 10 zł. Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

 

Adam Wendt - saksofon

Paweł Zagańczyk - akordeon

Jarosław Stokowski - kontrabas

 

Koncert odbędzie się 20 kwietnia (piątek) o godz. 18.30

 

Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Malborka oraz Powiatu Malborskiego. Sponsorem projektu jest Przedsiębiorstwo „NOGAT”.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.