Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zbiórka używanych książek o tematyce dziecięcej i młodzieżowej. Helen Doron aktywnie promuje czytanie poprzez akcję: Young Heroes - Readers are Leaders

W tym roku szkoły języka angielskiego metodą Helen Doron z 36 krajów świata postanowiły aktywnie promować czytanie poprzez akcję „Young Heroes - Readers are Leaders”. Dzięki międzynarodowej akcji będą w stanie dotrzeć do ogromnej ilości dzieci na całym świecie.

Jeśli  czytacie ten tekst, to znaczy, że jesteście szczęściarzami, bowiem szacuje się, że aż 760 milionów ludzi na świecie nie miało szansy nauczyć się czytać.  Czytamy wszystko i wszędzie – wcale nie mam na myśli przepastnych, kilkutomowych dzieł, a to, że nasze życie po prostu składa się z czytania. Odczytujemy smsy, maile, etykiety, nazwy ulic, nadruki na ubraniach, napisy do filmów.


W tym roku szkoły języka angielskiego metodą Helen Doron z 36 krajów świata postanowiły aktywnie promować czytanie poprzez akcję „Young Heroes - Readers are Leaders”.  Dzięki międzynarodowej akcji będą w stanie dotrzeć do ogromnej ilości dzieci na całym świecie.

„Uważamy, że książki mają wielką moc. Czytanie to fantastyczne ćwiczenie dla naszego mózgu, poszerza zasób słownictwa, pobudza wyobraźnię,  a nawet  pomaga utrwalić poprawną gramatykę” – wyjaśnia Justyna Górna, nauczycielka w Centrum Helen Doron Malbork.

Nauczyciele języka angielskiego z Centrum Helen Doron w Malborku postanowili włączyć się do akcji i wspomóc dzieci i młodzież w Londynie.  Koordynatorką akcji jest p. Dominika Wittbrodt, która sama wychowała się w Anglii i tam też uczęszczała do szkoły. Doskonale wie, jak ciężko jest rozwijać język ojczysty gdy mieszka się w angielskojęzycznym środowisku. Dlatego  postanowiliśmy zebrać książki dla wychowanków Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych  im. Heleny Modrzejewskiej w Londynie.  W szkole uczą się polskie dzieci, a wśród nauczanych przedmiotów znajdują się: język polski i kultura polska, geografia, historia oraz religia. Jak informuje dyrektor szkoły, p. Małgorzata Bugaj-Martynowska, wszelka pomoc jest na wagę złota, a szkolna biblioteka z wdzięcznością przyjmie każdą książkę.


Zbiórka używanych książek o tematyce dziecięcej i młodzieżowej potrwa aż do 30 kwietnia, a zebrane lektury Centrum Helen Doron w Malborku wyśle na swój koszt  do zaprzyjaźnionej placówki  w Londynie.
„Jeżeli  na waszych półkach kurzą się dawno zapomniane szkolne lektury, książki z dzieciństwa lub te, do których już nie wrócicie, a są odpowiednie dla dzieci i młodzieży, bardzo prosimy – przynieście je do nas. Książki zyskają drugie życie i pomogą młodym Polakom w Londynie szlifować język polski”, mówi dyrektor Centrum HD Malbork,  Martyna Zalewska. Książki przynosić można do Przedszkola Bratek II i Centrum Helen Doron w Malborku przy ul. Derdowskiego 3 do 30.04.2018.

Więcej informacji o akcji: www.helendoron.com/youngheroes2018

Helen Doron Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.