Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zalane piwnice, pożar szopy i ratowanie kota z dachu sklepu. Policja podsumowała kontrole pojazdów uprzywilejowanych. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 12.03.2018

W minionym tygodniu strażacy byli wielokrotnie wzywani do zalanych piwnic, pożarów sadz oraz do kontrolowania budynków pod kątem obecności czadu. W Dzień Kobiet strażacy pomogli zdjąć kota... z dachu sklepu. Sztumska policja odnotowała natomiast kilkanaście interwencji, z których największa liczba dotyczyła zakłóceń porządku publicznego. Policjanci podają też wyniki akcji drogowej, polegającej na kontroli pojazdów uprzywilejowanych.

23 wykroczenia pojazdów specjalnych

Sztumska drogówka w minionym tygodniu prowadziła akcję kontroli pojazdów uprzywilejowanych oraz należących do firm ochroniarskich.

Działania miały na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w pojazdach uprzywilejowanych jak i eliminację z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie.

W minionym tygodniu policjanci ze sztumskiej drogówki kontrolowali pojazdy uprzywilejowane i pojazdy firm ochroniarskich. Działania miały na celu eliminowanie nieprawidłowości występujących w pojazdach uprzywilejowanych policjanci skrupulatnie sprawdzali stan techniczny

aut, ich wyposażenie oraz dokumenty. Podczas działań mundurowi skontrolowali łącznie 58 pojazdów w tym dwie karetki pogotowia i ujawnili 23 wykroczenia. Ponadto zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów Stróże prawa przypominali aby dbać o stan techniczny i właściwe wyposażenie samochodów aby jazda była bezpieczna.

 

Mimo zakończenia wzmożonych działań przypominamy, że policja w dalszym ciągu przeprowadzać będzie kontrole drogowe. Funkcjonariusze sprawdzać będą stan trzeźwości kierujących oraz prędkość prowadzonych przez nich pojazdów. Wszystko po to, aby stale zapewniać bezpieczeństwo podróżującym. Oprócz tego policja reagowała na wezwania do kilkunastu interwencji, z których najwięcej dotyczyło zakłóceń porządku publicznego. Odpowiadano też na wezwania do awantur domowych.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

 

11.03 o godz. 11.14 strażacy odebrali zgłoszenie o tym, że na DW nr 515 pomiędzy Kalwą a m. Dziewięć Włók doszło do wypadku. W wypadku jedna osoba została poszkodowana, kierujący skuterem wpadł do rowu. Przybyli na miejsce strażacy znaleźli przytomnego mężczyznę.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Powstały utrudnienia w ruchu. Zarządzono ruch wahadłowy. Poszkodowanemu założono kołnierz ortopedyczny i unieruchomiono na desce ortopedycznej.

 

 

5.03 o godz. 16.22 doszło do pożaru szopy przeznaczonej na budynek gospodarczy przy ul. Związku Jaszczurczego. Był to budynek o wysokości ok. 2 m. Ogień został szybko opanowany.

 

8.03 ok. godz. 17.44 przy ul. Morawskiego w Sztumie strażacy pomogli sprowadzić kota z dachu sklepu. Strażacy usłyszeli od świadków, że kot znajdował się tam od... ok. 5 dni.

 

9.03 przed godz. 17 do stanowiska kierowania wpłynęła informacja o pożarze sadz w kominie w budynku wielorodzinnym w Nowym Folwarku.

Tego samego dnia o godz. 16.51 przy ul. Konopnickiej w Sztumie woda zalała dom jednorodzinny. Lustro wody w piwnicy sięgało ok. metra wysokości. Przyczyną zdarzenia było pęknięcie rury instalacji hydraulicznej. Na skutek zalania uszkodzeniu uległy schody. Straż przy użyciu pomp usunęła nadmiar wody z piwnic. Do podobnego zdarzenia doszło także 10.03 tuz po godz. 12. Przy ul. Kalszteina w budynku wielorodzinnym. Interwencja strażaków polegała na udzieleniu wsparcia pracownikom PWiK przy wypompowywaniu wody.

 

10.03 o godz. 11.44 podejmowano interwencję w bloku przy ul. Morawskiego do poszkodowanego. Funkcjonariusze na miejscu dokonali pomiarów na obecność gazów niebezpiecznych. Czujnik czadu wskazał 9 ppm.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.