Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzierzgoń : Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne pozyskało 16 milionów złotych na działania inwestycyjne w województwie pomorskim - 05.03.2018

Dzierzgoń : Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne pozyskało 16 milionów złotych na działania inwestycyjne w województwie pomorskim - 05.03.2018 fot. pixabay.com
Regionalnemu Towarzystwu Inwestycyjnemu S.A. w Dzierzgoniu udało się zdobyć kolejne środki finansowe na wsparcie przedsiębiorców. To łączna kwota 16 milionów złotych na działania inwestycyjne przedsiębiorców z województwa pomorskiego.

Do tej pory instytucja zdobywała środki finansowe w wyniku konkursów organizowanych dla Instytucji Otoczenia Biznesu. W nowej perspektywie finansowej środki finansowe są rozdysponowywane za pośrednictwem przetargów, w których mogą i startują instytucje z całej Polski. Wygrano przetarg na tzw. Małą Pożyczkę.

Kwota 6 milionów złotych będzie przeznaczona dla przedsiębiorców województwa pomorskiego, prowadzących swoją działalność poza tzw. obszarem metropolitalnym (w jego skład wchodzą poza Trójmiastem także takie miasta jak m.in. Tczew, Reda, Rumia, Hel, Jastarnia, Kartuzy, Pruszcz Gdański, Stegna, Władysławowo, Puck, Wejherowo).

Pożyczka będzie mogła być przeznaczona na cele inwestycyjne i inwestycyjno-obrotowe (do 20% pożyczki). Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na pożyczki do kwoty ok. 100 000 zł.

Na realizację drugiej pożyczki tzw. turystycznej RTI S.A. będzie miało do dyspozycji kwotę 10 milionów złotych. Z tych środków będą mogli skorzystać przedsiębiorcy z całego województwa pomorskiego. Finansowane będą mogły być inwestycje wpisujące się w działalność związaną z usługami czasu wolnego, w tym w działalność turystyczną, kulturalną, gastronomiczną i rehabilitacyjno-leczniczą.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni zostaną podpisane umowy z Pomorskim Funduszem Rozwoju o uruchomieniu powyższych pożyczek. Wówczas zostaną udostępnione na stronie odpowiednie formularze i szczegółowy regulamin wraz z warunkami merytoryczno-finansowymi.

 

 

 

 

 

 

 

Info : Facebook Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne S.A

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.