Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spotkanie literackie z Małgorzatą Oliwią Sobczak oraz jej najnowszą książką „Ona i dom, który tańczy” odwołane - 22.02.2018

Spotkanie literackie z Małgorzatą Oliwią Sobczak oraz jej najnowszą książką „Ona i dom, który tańczy” odwołane - 22.02.2018 fot. Facebook Dzierzgoński Ośrodek Kultury
Z przykrością informujemy, że z powodu choroby pisarki p. Małgorzaty Sobczak jutrzejsze spotkanie odbędzie się w innym terminie.

Małgorzata Oliwia Sobczak – mieszkanka Sopotu. Na co dzień zajmuje się badaniami naukowymi oraz pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych. Specjalizuje się w szeroko pojętej kulturze artystycznej, fascynując się kontekstami historycznymi oraz symbolicznymi i intertekstualnymi ujęciami zjawisk. Ukończyła kulturoznawstwo i dziennikarstwo. Jest członkinią Stowarzyszenia Kochamy Żuławy.


W 2015 roku opublikowano jej pierwszą książkę – postmodernistyczną baśń "Mali, Boli i Królowa Mrozu". W 2017 roku na rynku wydawniczym pojawiła się jej powieść obyczajowa "Ona i dom, który tańczy". W swoich utworach łączy nurt egzystencjalny z realizmem magicznym. Inspiruje się twórczością autorów takich jak Julio Cortázar i Majgull Axelsson. Natchnienie czerpie z muzyki, bez której nie wyobraża sobie życia. Obecnie pracuje nad mrocznym trójmiejskim kryminałem z gatunku urban-noir.

 

Opis książki i recenzje

Trzy kobiety, których losy są ze sobą nierozerwalnie połączone. Dom na Żuławach, w którym krzyżują się wszystkie te historie.

Iwa powraca po latach do niezwykłego domu na Żuławach i odkrywa tajemnice rzucające nowe światło na historię rodzinną. Pragnie zrozumieć motywy kierujące jej bliskimi i złożyć w logiczną całość wydarzenia z przeszłości.
Książka zabierze czytelnika w powojenne i współczesne czasy, ukazując postacie trzech kobiet, które poszukują szczęścia pomimo przeciwności losu. Pełna emocji fabuła umieszczona w urzekającej scenerii pozwala odbiorcy zagłębić się w magicznej przestrzeni Żuław. Specyficznego klimatu powieści dopełnia muzyka, dzięki której ożywa dom – niemy świadek radości, smutków i trosk jego mieszkańców.

"Ona i dom, który tańczy" Małgorzaty Oliwii Sobczak to jedna z tych pięknych powieści, które zostają w głowie na dłużej. Tak magicznej i niezwykłej książki już dawno nie czytałam.

Małgorzata Oliwia Sobczak utrwala historię w sposób sensualny, intensywny i niezapomniany, zabierając czytelnika w sentymentalną podróż przez życie trzech kobiet – tak zwykłych i niezwykłych zarazem. W tej powieści tańczy nie tylko tytułowy dom, ale też cały arsenał pięknie dobranych słów.

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Facebook DOK

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.