Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg: 28-latek Aresztowany za rozboje i kradzieże – 21.0

 Elbląg: 28-latek Aresztowany za rozboje i kradzieże – 21.0 fot. KMP Elbląg
28-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga. Śledczy udowodnili mu kradzieże i rozboje na terenie naszego miasta. Zatrzymany mężczyzna do końca grudnia 2017 przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał wyrok 3 lat pozbawienia wolności za rozbój. Ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu 15 lat więzienia.

Kryminalni z Elbląga zatrzymali 28-latka na terenie Malborka. Był poszukiwany do przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, a także do włamań i kradzieży. Śledczy zarzucają mu, między innymi rozbój przy ul. Nowodworskiej w Elblągu. Te zdarzenie rozegrało się 27 stycznia br. Sprawca zaczepił na dworcu PKP mężczyznę, któremu uciekł pociąg. Zaoferował mu pomoc i nocleg. Zwabił w okolice ulicy Nowodworskiej, gdzie zagroził śmiercią i okradł. Zabrał dwa telefony i 350 zł.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 11 lutego br. przy ulicy Bema w Elblągu. Tam sprawca ukradł dziewczynie telefon komórkowy i uciekł.

Z 9 na 10 lutego br. przy al. Grunwaldzkiej włamał się do piwnicy skąd ukradł sprzęt wędkarski o wartości kilkuset złotych. Tej samej nocy włamał się również do innej piwnicy. Stamtąd ukradł instalacje gazową do samochodu oraz sprzęt RTV o łącznej wartości blisko 900 zł.

 

Na wniosek prokuratora Sąd rejonowy w Elblągu aresztował 28-latka na trzy miesiące. Będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

 

Info i fot. - KMP Elbląg

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.