Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Kierowcy płacili nawet w weekendy. Ktoś zerwał informacje na parkometrze - 16.02.2018

Na jednym z malborskich parkingów od pewnego czasu panuje nie mała samowolka. Jedni kierowcy płacili inni nie. Przyczyną chaosu mógł być akt wandalizmu.

W tym tygodniu otrzymaliśmy informację od widza na temat parkingu przy ul. Kościuszki należącym do ZGKiM-u w Malborku. Kierowca zgłosił nam, że płatne miejsca postojowe nie mają odpowiedniego oznakowania. Chcąc pozostawić samochód w tym miejscu nie wiadomo ile trzeba zapłacić za postój oraz w jakich dniach i godzinach opłata obowiązuje

- Nikt nam wcześniej nie sygnalizował tego problemu. Oczywiście po państwa telefonie niezwłocznie zajęliśmy się sprawą. Być może doszło do aktu wandalizmu, o którym nie wiedzieliśmy – mówi Władysław Krawczyk, prezes ZGKiM. Mieszkańcy muszą być w pełni poinformowani, dlatego jak najszybciej uzupełnimy brakujące informacje.

Już zapłaciłem, co teraz?

W sytuacji kiedy kierowca posiadający bilet, zgłosi się do siedziby ZGKiM-u może domagać się roszczenia. Po sprawdzeniu dokładnej daty i godziny postoju zostaną mu zwrócone pieniądze.

Parkingi płatne od poniedziałku do piątku

Strefa płatnego parkowania w Malborku obowiązuje od poniedziałku do piątku. Nie inaczej jest z placem przy Czer-zalu, jednak w odróżnieniu od pozostałym miejsc, tutaj opłata opowiąduje do godziny 18.00.

 

- Nasz parking jest płatny dłużej niż parkingi miejskie ponieważ dzierżawimy od miasta teren i z tego tytułu ponosimy dodatkowe koszty. Wszystko zaczęło się już na etapie jego tworzenia. My we własnym zakresie musimy zadbać o jego porządek, a to wszystko łączy się z kosztami - dodaje prezes ZGKiM. Dlatego chcąc zbliżyć się do opłat miejskich parking płatny jest do godziny 18-tej.

ZGKiM ma swój parkometr

Pamiętajmy również że wszystkie bilety zakupione w parkometrze ZGKiM-u są ważne jedynie na parkingu przy, którym ustawione jest urządzenie. Pozostałe parkingi należą do miasta dlatego opłaty uiszcza się w innych urządzeniach.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kierowca
Kierowca 17.02.2018, 17:29
Ten parking od początku jest źle oznakowany. Nie ma znaku pionowego w jakich godzinach i dniach jest płatny (taki jak stoi przed wjazdem na ul: Kościuszki). Informacja na parkomacie dość dawno "zniknęła", a pracownicy ZGKiM , którzy wybierają pieniądze sami nie zgłosili "aktu wandalizmu". Dlaczego parkomat wydaje bilety w czasie, kiedy nie obowiązuje płatność. Z tego co pamiętam godziny płatne na tym parkingu od poniedziałku do piątku to 6:00- 18:00. Czyli zupełnie inne niż na ul: Kościuszki. Parking jest potrzebny, ale ten jest zaniedbany. Mam nadzieję, że firma odpowiedzialna za tę sytuację zainwestuje przynajmniej pieniądze nienależnie pobrane w budowę prawdziwego parkingu.
cegła
cegła 16.02.2018, 20:47
Parkometr i parkomat to nie to samo. Nawet na zdjęciu jest napisane, że parkomat a nie parkometr.
cit
cit 16.02.2018, 18:34
To jakiś chory system ZGKiM własność miasta, dzierżawi od miasta. Zlecenia dostaje od miasta, gospodaruje miejskim majątkiem, po ch... to jako spółka? A zlecenia wykonuje beznadziejnie.