Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gdańsku? Sprawdź ceny!

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gdańsku? Sprawdź ceny! fot. Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gdańsku? Sprawdź ceny!
Gdańsk to jedno z największych polskich miast. To także miasto akademickie, do którego co roku napływają liczne rzesze studentów oraz doskonale rozwinięte miasto oferujące duże możliwości znalezienia stałej i dobrze płatnej pracy. Nic więc dziwnego, że mieszkania do wynajęcia w Gdańsku cieszą się tak dużą popularnością. To właśnie one są bowiem idealnym wyborem zarówno dla studentów, jak i osób pracujących. Ich popularność z kolei wiąże się także z dość wysokimi cenami najmu. Sprawdźmy, ile średnio przyjdzie się nam zapłacić za wynajem mieszkania w Gdańsku.

Mieszkania Gdańsk wynajem – drogo czy niekoniecznie?

Gdańsk to duża aglomeracja miejska, jedna z największych i najludniejszych w całej Polsce. Nie ma się więc co dziwić, że jego rozmiar oraz zaludnienie odbija się bezpośrednio na cenach wynajmu nieruchomości. Warto jednak wiedzieć, że nie oznacza to, że wpisując w wyszukiwarkę mieszkania Gdańsk wynajem otrzymamy w rezultatach same drogie nieruchomości pod wynajem. Ceny wynajmu mieszkań w Gdańsku są bowiem także bardzo zróżnicowane.

Ich zróżnicowanie polega na tym, że małe, jednopokojowe mieszkanie typu kawalerka zlokalizowane np. w dzielnicy Brzeźno będziemy mogli wynająć już w niewysokiej cenie ok. 800 zł. Jeśli natomiast będziemy szukali mieszkania położonego w samym centrum czy też w bliskim jego sąsiedztwie, koszt wynajmu będzie oczywiście odpowiednio wyższy. I tak, za mieszkanie na Starym Mieście zapłacimy już ok. 1300 zł, a nieco mniej, bo 1200 zł, za wynajęcie kawalerki położonej w Śródmieściu.

Duże czy małe – jakie mieszkania są najdroższe w Gdańsku?

W Gdańsku i jego okolicach zdecydowanie najwyższe ceny najmu w stosunku do metrażu osiągają małe mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wynika to z dużego zainteresowania nimi wśród osób pracujących oraz studentów.

Warto jednak wiedzieć, że decydując się na wynajem mieszkania, zawsze mamy także możliwość negocjowania jego ceny. Warto to zrobić, szczególnie jeśli decydujemy się na najem długoterminowy. W przypadku takiej umowy właściciele są bowiem bardziej chętni na udzielenie korzystnej zniżki, niż w przypadku umów trwających poniżej roku.

Najtańsze i najdroższe dzielnice Gdańska

Najtańszymi dzielnicami Gdańska są te położone na jego obrzeżach. Spośród nich możemy wymienić np. wspomniane wyżej Brzeźno oraz Ujeścisko. Jeśli więc szukamy mieszkania w przystępnej cenie, warto ograniczyć swoje poszukiwania do tych dwóch, niedrogich pod względem wynajmu, dzielnic.

Mieszkania do wynajęcia w najwyższych cenach znajdziemy z kolei w takich dzielnicach, jak Śródmieście, Stare Miasto, Oliwa oraz Wrzeszcz. Wysokie ceny wynajmu w tych okolicach związane są głównie z bliskim położeniem uczelni wyższych oraz dobrym połączeniem komunikacyjnym z centrum miasta.

Mieszkania Gdańsk wynajem – gdzie szukać ogłoszeń?

Gdańsk cieszy się opinią drogiego miasta, zwłaszcza, jeśli chodzi o wynajem mieszkań. Nie oznacza to jednak, że mając skromny budżet na zawsze jesteśmy skazani na wynajmowanie pokoju czy współdzielenie mieszkania z innymi osobami. Czasami wystarczy bowiem obejrzeć mieszkania położone w większej odległości od centrum miasta i uczelni wyższych, aby znaleźć lokale mieszkalne w Gdańsku w całkiem przyzwoitej cenie. Aby ułatwić sobie poszukiwania, warto skorzystać z oferty mieszkania Gdańsk wynajem na TabelaOfert.pl. Regularne przeglądanie ogłoszeń wynajmu daje nam bowiem większe szanse na znalezienie mieszkania do wynajęcia w Gdańsku w odpowiadającej nam cenie.

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania w Gdańsku? Sprawdź ceny!
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.