Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dachowania i nietrzeźwi kierujący. Raport sztumskich służb mundurowych – 05.02.2018

Dachowania i nietrzeźwi kierujący. Raport sztumskich służb mundurowych – 05.02.2018 fot. Pixabay.com
Sztumscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów.

W miniony weekend na terenie powiatu policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących motorowerami oraz nietrzeźwego rowerzystę.

Jeden z kierowców miał ponad 1,5 promila. Ponadto doszło do 3 kolizji
drogowych. W weekend na drogach powiatu sztumskiego policjanci pracowali na miejscu
trzech kolizji, funkcjonariusze zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierowców motorowerów oraz nietrzeźwego rowerzystę. Pierwszego nietrzeźwego policjanci ruchu drogowego zatrzymali w piątek Myślicach o godzinie 08:20 Podczas rozmowy stróże praw wyczuli alkohol
od rowerzysty. Alkomat wykazał u 57-latka blisko 1,5 promila. Następnego dnia o godzinie 16:25 w miejscowości Lubachowo mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej 42 -latka kierującego motorowerem. Podczas badania okazało się, że mężczyzna jest pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Godzinę później podczas patrolu tej samej miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli kolejnego motorowerzystę. Alkomat wykazał u 74-latka blisko promil wydychanym powietrzu. Teraz mężczyźni za jazdę pod wpływem alkoholu odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Na szczęście w zaistniałych podczas weekendu nikt z ich uczestników nie odniósł żadnych obrażeń a sprawcy zostali ukarani mandatami. Sztumscy policjanci przypominają, ze zima to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Opady śniegu, mróz i szybko zapadająca noc
sprawiają, że w ruchu drogowym musimy być w pełni skoncentrowani i przewidujący. Apelujemy o wyjątkową ostrożność podczas jazdy i odpowiednie przygotowanie pojazdów. Rozsądek, ostrożność i trzeźwy umysł są najważniejszymi czynnikami mającymi wpływ na nasze bezpieczeństwo.


Rzecznik prasowy KPP Sztum
mł.asp. Karolina Gastoł-Zawicka


Dachowanie Opla Corsy w miejscowości Bągart – 31.01.2018

Samochód osobowy marki Opel Corsa po dachowaniu znalazł się w rowie na dachu. Autem podróżowały 3 osoby, które twierdzą iż nie potrzebują pomocy medycznej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży, jedna z kobiet zaczęła się uskarżać na ból głowy i kręgosłupa w odcinku szyjnym. Na prośbę KDR do zadysponowano ZRM. Ratownicy udzielili pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Dwie pozostałe osoby odmówiły pomocy medycznej. Poszkodowana trafiła do szpitala w Sztumie.


Dachowanie w Sztumie – 04.02.2018

Dwie osoby podróżujące opuściły pojazd przed przybyciem jednostek. Po pierwszym wywiadzie osoby odmówiły dysponowania PRM, twierdząc , że nic im się nie stało. Po kilku chwilach osoby poszkodowane zdecydowały się jednak na zadysponowanie PRM.

Strażacy przekazali osoby ranne ratownikom medycznym, którzy przetransportowali ich do szpitala w Sztumie.

Mundurowi z PSP zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przekazali samochód rodzinie kierowcy.


Informacja: Dariusz Treć zastępca komendanta PSP w Sztumie.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.