Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

McDonald’s ponownie w gronie Top Employers

  • Wydanie nr 217/2021
  • 2 lutego 2018, 08:53
  • McDonald’s ponownie w gronie Top Employers
  • Strefa obywatelska
McDonald’s ponownie w gronie Top Employers fot. pixabay.com
Restauracyjny gigant już po raz 7. został wyróżniony prestiżowym certyfikatem przyznawanym czołowym pracodawcom przez Top Employers Institute. Nagrody wręczono 1 lutego br. w czasie gali w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie.

– Nie byłoby sukcesów, gdyby nie zaangażowanie całej załogi McDonald’s i wszystkich pracowników restauracji. Obecność w gronie wyróżnionych pracodawców – i to nieprzerwanie od 2013 roku – jest dla nas powodem do dumy i dowodem na to, że wysiłek, który wkładamy w to, by być dla naszych pracowników dobrym miejscem pracy, jest doceniany. W systemie McDonald’s zatrudniamy już ponad 22 tys. osób w całej Polsce, więc nasza odpowiedzialność za warunki zatrudnienia jest szczególna – komentuje nagrodę Adam Pieńkowski, Dyrektor Generalny McDonald’s Polska.
 

Certyfikacje są przyznawane firmom, które wyróżniają się, inwestując w pracowników. Każdy z pracodawców przechodzi audyt i musi spełnić restrykcyjne wymagania związane z różnymi aspektami HR, m.in. planowaniem zasobów ludzkich, wdrażaniem pracowników, ich rozwojem i szkoleniem, zarządzaniem wynikami, przywództwem, warunkami pracy i kulturą organizacji.
 

– Naszym pracownikom zapewniamy nie tylko dobre, stabilne warunki zatrudnienia, ale dajemy też możliwości awansu. Niemal wszyscy nasi managerowie, bo aż 98%, to osoby, które karierę zaczynały od początkowych stanowisk w restauracjach. Najmłodszy z nich ma zaledwie 19 lat, co jest najlepszym dowodem na to, że te możliwości są na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony pracują z nami osoby, które były przy otwarciu pierwszej polskiej restauracji w 1992 roku, bo dbamy także o to, by ciągle mogły się rozwijać. Wciąż szukamy też możliwości dalszego udoskonalania McDonald’s jako miejsca pracy, nie osiadamy na laurach – podkreśla Renata Prys, Dyrektor Działu People.
 

McDonald’s jest w tym roku jedynym przedstawicielem branży gastronomicznej, który otrzymał tytuł Top Employers w Polsce. McDonald’s jest jednym z największych pracodawców w Polsce – obecnie zatrudnia ponad 22 tys. osób. Wśród pracowników są zarówno studenci, jak i seniorzy, a także osoby z niepełnosprawnością czy młode matki, łączące pracę z wychowaniem dzieci. Firma jest otwarta na różne grupy społeczne, a każdy z pracowników ma gwarantowaną umowę o pracę i taką samą szansę na awans. McDonald’s jest atrakcyjnym pracodawcą również ze względu na elastyczny grafik, który umożliwia pogodzenie pracy z innymi zajęciami. Kandydaci nie muszą mieć doświadczenia w gastronomii, ponieważ firma zapewnia niezbędne szkolenia.

McDonald’s ponownie w gronie Top Employers
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Strefa obywatelska


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.