Wydanie nr 268/2021, Sobota 25.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
gość
gość 22.01.2018, 15:00
He,policjanci na zwolnieniach,miasto odkryte i będzie wolna amerykanka.Trzeba było jeszcze napisać,że cała komenda jest na zwolnieniach.W naszym powiecie złodziei nie brakuje,a jeszcze może ktoś przyjedzie na gościnne występy
xxpx
xxpx 27.01.2018, 19:59 (odpowiedź do gość)
może w końcu społeczeństwo doceni naszą pracę...
Agata
Agata 23.01.2018, 19:29 (odpowiedź do gość)
Podoba mi sie ten komentarz i to bezprawie!!!A z drugiej strony to co im szkodzi pochodzić po świeżym powietrzu!przeciez to zdrowie.To juz długi czas temu ale ci Milicjanci i Wojsko ktore znałam to największa grupa pijusow i nierobów.
Inny
Inny 22.01.2018, 14:55
Biedny Pan Marek. Ofiarę ż siebie robi. Dostał propozycję nie do odrzucenia za dwoje zachowanie
Marek
Marek 23.01.2018, 20:45 (odpowiedź do Inny)
Widzę, że naczelnicy nie odpuszczają...
Main
Main 22.01.2018, 14:54
Wszystko ładnie pieknie, ale czy macie głośniki w pracy? Bo te zniekształcone głosy nic nie można zrozumieć. Jeden wielki bełkot, mogliście pisać co mówią policjanci.
piotr_wąsowicz
piotr_wąsowicz 22.01.2018, 15:02 (odpowiedź do Main)
za chwilę napisy będą dodane