Wydanie nr 206/2021, Niedziela 25.07.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Walentyna, Nieznamir, Alfons, Olimpia, Rudolf, Rudolfina, Jakub, Sławosław, Krzysztof, Rudolfa, Dariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
luzak
luzak 22.01.2018, 23:01
Komendant z naczelnikiem się przestraszyli co widać w komentarzach dodawanych systematycznie co trzy pięć minut sami się wybielają. Teraz do wymagań dołączy jeszcze pisanie pozytywnych komentarzy w Internecie ku czci panujących. No cóż doświadczenie robi swoje grając w ping ponga można nauczyć się odbijania piłeczki w drugą stronę
stary
stary 23.01.2018, 10:08 (odpowiedź do luzak)
A czego niby komendant miał się przestraszyć? Mobbing to pracownik musi udowodnić a pracodawca nie musi niczego udowadniać a dowodów brak.
Igor
Igor 23.01.2018, 11:32 (odpowiedź do stary)
Dowody są trzeba było się pilnować i uważać na kretów.Jest pan co wszystko nagrywa i zbiera materiały. Asy trzeba zostawić sobie w rękawie.
December
December 22.01.2018, 22:31
Szkoda tylko, że grupa ludzi nie godnych noszenia munduru pierze brudy w internecie i przed kamerami wspólnie z porzuconym. Skoro są tak prześladowani to dlaczego nie złożą zawiadomienia wyższym przełożonym, prokuraturze lub gdziekolwiek przyjdzie im do głowy? Nie robią tego bo wiedzą, że rzeczy o których mówią nie mają miejsca. Mobbing mylą z wymaganiami które dobrowolnie zgodzili się spełniać. Drodzy państwo trochę odwagi. Szkoda tylko, że połamaliście kariery także tym policjantom z patrolówki, których zastraszyliście.
Red
Red 23.01.2018, 11:37 (odpowiedź do December)
Kariery to wy robicie na policjantach i ich podpier......u,poza wchodzeniem komuś w d..e nic nie potraficie.
xyz
xyz 23.01.2018, 09:14 (odpowiedź do December)
Kolego Policja to nie fabryka. O jakich ,,wymogach'' mówisz?
mmm
mmm 23.01.2018, 13:01 (odpowiedź do xyz)
Przypominam o tym że Policja to formacja o budowie HIERARCHICZNEJ i działająca w oparciu o przepisy to regulujące i jeżeli komuś się to nie podoba to droga wolna, nikt go nie trzyma. Przyjmując się pasowało mu to więc o czym tu mówimy? Proste.
Marek
Marek 22.01.2018, 22:19
Trzeba rozbić to towarzystwo wzajemnej adoracji. Oni się znają na robocie ale tylko takiej jak policjanta up......ć
azja
azja 22.01.2018, 22:11
same mobingi i molestowania, a to po prostu robić się nie chce, wszystkim poEBało sie we łłbach
viola
viola 22.01.2018, 22:09
Mobbing, mobbing...dziś wszędzie jest mobbing! W marketach, w urzędach, w bankach. Tylko są Ci, którzy nic się nie odzywają, horror trwa ale jest "praca"; i są Ci, którzy się odezwą, sprawa mobbingu zostaje po cichu rozdmuchana, a odzywający się pracę traci...tyle w temacie.