Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nabór do Bractwo Rycerzy Ziemi Sztumskiej. Zostań rycerzem, mnichem albo białogłową – 03.02.2018

Ogłoszono nabór do Bractwa Rycerzy Ziemi Sztumskiej! Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 3 lutego (sobota) o godzinie 13:00. Jeżeli chciałbyś przeżyć niezwykłą przygodę i poczuć namiastkę życia w średniowieczu - to jest coś dla Ciebie.

Członkowie bractwa oferują przybliżenie różnych aspektów życia w średniowieczu: od życia codziennego, poprzez rzemiosło do walki na przeróżne, średniowieczne rodzaje broni. W sezonie będziecie mieli okazję odbyć podróż do różnych zakątków kraju i zagranicy. Bitwa pod Grunwaldem czy Oblężenie Malborka będą obowiązkowymi pozycjami w naszym kalendarzu.

 

Wymogi jakie stają przed kandydatami do wstąpienia do epoki średniowiecza to jedynie pozytywne nastawienie i chęć działania, ale też ukończone 15 lat. Wkroczenie w szeregi Bractwa jest dobrą okazją do nauki historii i wstępem do zostania odtwórcą historycznym.

Przy okazji na stronie Bractwa dowiadujemy się o ofercie, głównie dla mężczyzn – nauki walki na średniowieczne rodzaje broni.

- Nasz program szkoleniowy opieramy na historycznych traktatach szermierczych Johannesa Liechtenauera i Hansa Talhoffera – zachęcają organizatorzy nietypowego kursu.  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.