Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dar Mistrzów Sportu. Zebrano wielkie pieniądze dla Agnieszki Borowskiej ze Sztumu – 06.01.2018

Dar Mistrzów Sportu. Zebrano wielkie pieniądze dla Agnieszki Borowskiej ze Sztumu – 06.01.2018 fot. Zantyr.pl
Podczas Balu Mistrzów Sportu (przyp. red. Przeglądu Sportowego) odbyła się tradycyjna licytacja, dzięki której Fundacji Faktu udało się zebrać ponad 104 tysiące złotych. Pieniądze przeznaczone będą na leczenie Agnieszki Borowskiej, która zanim przesiadła się do bobsleja, uprawiała lekkoatletyczny wielobój.

Październik 2015 roku, ostatni treningowy ślizg dnia. Agnieszka Borowska pędzi swoim bobem z prędkością 90 km/h. Właśnie ma wchodzić w ostatni zakręt, gdy nagle sanie runęły ze szczytu wirażu na sam dół. 24-latka zostaje przewieziona do szpitala. Diagnoza: złamany kręgosłup i naruszenie rdzenia kręgowego.

 

Dzięki pieniądzom zebranym na licytacji podczas Gali Mistrzów Sportu, Agnieszka ma szansę na przeprowadzenie rehabilitacji. W sumie zlicytowano trzy przedmioty:

 

Dar od Kamila Glika - podwójne zaproszenie na wybrany mecz AS Monaco + koszulka tego klubu i lunch z naszym obrońcą (zlicytowane za 25 tysięcy złotych),

Dar od Kajetana Kajetanowicza - wyjątkowy kask, w którym zdobywał ostatnie tytuły Rajdowego Mistrza Europy. Jego malowanie zaprojektowali mali pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach (zlicytowane za 20 tysięcy złotych)

Dar od Mai Włoszczowskiej - rower olimpijski z unikalną grafiką, który był z kolarką podczas igrzysk w Rio, na których zdobyła srebrny medal (zlicytowane za 55 tysięcy złotych).

 

Ponadto podczas balu przeprowadzono zbiórkę, w której zebrano 4430 zł.

 

– Taka pomoc dużo dla mnie znaczy. Rehabilitacja jest kosztowna, a do tego myślę o zabiegu komórek macierzystych. Pieniądze bardzo by mi się przydały, a to przecież nie jest kwestia kilkuset złotych. Sama nie jestem w stanie wyłożyć takiej kwoty – mówi. Sam dwutygodniowy turnus to koszt około sześciu tysięcy złotych. – Innego wsparcia nie otrzymuję. Zbieramy sami, ale to wciąż za mało. Nieco środków dostaliśmy z odpisu 1 procenta od podatku, a poza tym pracuję na stadionie w Sztumie. – powiedziała nam Borowska.

 

Ponadto wspaniałym gestem wykazali się żużlowcy - Patryk Dudek i Bartosz Zmarzlik, oddając kevlar i plastron. Zlicytowano je na rzecz Tomasza Golloba. Udało się zebrać 12 tysięcy złotych.

 

Ludzie sportu po raz kolejny wykazali się wielkim zrozumieniem i wspaniałym gestem. Dziękujemy!

 

Autor tekstu: Przegląd Sportowy

Źródło: Przegląd Sportowy

 

http://www.przegladsportowy.pl/ ,

http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
???
??? 11.01.2018, 13:32
Proszę o uściślenie informacji czy wtedy na obozie nie uprawiała jeszcze lekkoatletyki a bobsleje to była zabawa ? czy na tym obozie kiedy był wypadek nie było jej trenera od lekkoatletyki ?