Wydanie nr 138/2021, Wtorek 18.05.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Akcja „Prędkość” na terenie powiatu sztumskiego - 04.01.2018

Akcja „Prędkość” na terenie powiatu sztumskiego - 04.01.2018 fot. https://www.pomorska.policja.gov.pl
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość” na terenie powiatu. Akcja prowadzona była w związku z częstymi zgłoszeniami przekraczania prędkości, zaznaczanymi przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjanci z powiatu sztumskiego od wczesnych godzin prowadzili akcję pod nazwą „Prędkość”. Policyjne patrole można było zauważyć min. w Starym Dzierzgoniu oraz na drodze krajowej K-55, gdzie, według zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców powiatu, kierowcy jeżdżą z nadmierną prędkością. Ponadto działania stróżów prawa miały na celu poprawę bezpieczeństwa oraz przypomnienie użytkownikom dróg o stosowaniu się do ograniczeń prędkości na poszczególnych odcinkach, a także wyeliminowaniu tzw. „piratów drogowych”.

W trakcie kontroli mundurowi informowali także uczestników ruchu, czym jest i w jaki sposób działa „Mapa zagrożeń”. Takie kontrole i prowadzone cyklicznie działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Z policyjnych statystyk wynika, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków. Jazda z dopuszczalną prędkością nie stanowi gwarancji bezpieczeństwa. 

Na to mają również wpływ inne czynniki, do których możemy zaliczyć m. in. zachowanie kierowcy, warunki pogodowe, stan nawierzchni, czy natężenie ruchu. Policjanci apelują o rozwagę!

 

 

 

Info i fot. https://www.pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.