Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dwa nowe radiowozy dla dzierzgońskich policjantów - 26.12.2017

Dwa nowe radiowozy dla dzierzgońskich policjantów - 26.12.2017 fot. Policja
Policjanci z Posterunku Policji w Dzierzgoniu wzbogacili się o dwa nowe radiowozy oznakowane. Zakup pojazdów był możliwy dzięki sfinansowaniu w połowie zakupu radiowozów przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta w Dzierzgoniu, drugą połowę pokryła Komenda Główna Policji.

W piątek w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wziął Komendant Powiatowy Policji w Sztumie mł. insp. Tomasz Czaja, który podziękował obecnemu na uroczystości Staroście Powiatowemu Wojciechowi Cymerysowi oraz Burmistrz Miasta Dzierzgoń Elżbiecie Domańskiej. 

Starostwo Powiatowe oraz Gmina Dzierzgoń i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup dwóch samochodów, w układzie finansowania 50 na 50. Wśród zakupionych nowych radiowozów są Opel Astra oraz Opel Mokka. Są to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej na drodze. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją. Nie raz podkreślano, że ta współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych. 

Na koniec uroczystości Ksiądz Tomasz Baliński – kapelan sztumskich funkcjonariuszy poświęcił nowe pojazdy służbowe. Natomiast goście uroczyście wręczyli kluczyki do radiowozów dzierzgońskim policjantom.

 

Informacja: KWP Gdańsk

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.