Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kąty Rybackie: Czyli Bałtyk i Mierzeja Wiślana w jednym. Zobacz wideo! - 23.12.2017

Kąty Rybackie: Czyli Bałtyk i Mierzeja Wiślana w jednym. Zobacz wideo! - 23.12.2017 fot. Mateusz Grabowski
Kąty Rybackie to pierwsza z kolei miejscowości Mierzei Wiślanej, która ma dostęp do Bałtyku od północy i Zalewu Wiślanego od południa.

Przy czym sam wał nadmorski osłania port na zalewie wywołując ciekawe zjawisko – podczas gdy na morzu panuje sztorm, w porcie po drugiej stronie mierzei panuje cisza i spokój. Zalew, do którego wpada wiele rzek i cieków wodnych, nie jest mocno zasolony co sprawia, że w przeszłości wielokrotnie zamarzał. Okoliczni mieszkańcy i inni amatorzy mocnych wrażeń wjeżdżają wtedy nań samochodami i łowią ryby w lodowych przeręblach.

Tradycja rybacka w Kątach jest bardzo silnie ukorzeniona i co roku odbywają się tam Dni Rybaka, w czasie których poświęcane są kutry używane do połowu na zalewie, bo mimo pozoru wód łatwych i bezpiecznych do żeglugi, wody Zalewu Wiślanego są bardzo wymagające dla pływających po nich łodzi i wodniaków. Dzięki ludziom wykonującym ten najniebezpieczniejszy zawód świata, w Kątach Rybackich można zawsze i o każdej porze zjeść ryby ze świeżego połowu z lokalnych łowisk. Jest to jednak tylko jeden z wielu atutów tej miejscowości. Największym jest oczywiście piękna i czysta plaża, ale niedaleko znajduje się również największy w Europie rezerwat przyrody kormorana czarnego.

Niedaleko portu znajdziemy również Muzeum Zalewu Wiślanego, z ciekawą ekspozycją i warsztatami - np. budowy własnego kajaka starymi metodami. Zapraszamy do wideo poniżej:

Mateusz Grabowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze filmy


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.