Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wczasy w afrykańskim słońcu

Wczasy w afrykańskim słońcu fot. Wczasy w afrykańskim słońcu
Gdy w Polsce dni stają się coraz krótsze, a zimne wieczory zachęcają wyłącznie do spędzania czasu pod ciepłym kocem, warto zastanowić się nad wyjazdem w cieplejsze rejony świata. Wycieczki pomagają zregenerować siły i poprawić samopoczucie. Jakie kierunki są polecane w czasie zimy?

Kenia - wypoczynek na równiku

Kenia jest państwem równikowym, dzięki czemu wysokie temperatury panują w nim przez cały rok. Największym zainteresowaniem cieszą się wczasy all inclusive w Kenii oraz wycieczki objazdowe, które można zakupić na http://dreamtours.pl. W ofercie all inclusive można spędzić czas w przytulnych hotelach i kąpać się w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Jeżeli chce się poznać Afrykę, warto wybrać się na wycieczkę do Parku Narodowego, na safari oraz odwiedzić masajską wioskę. Różnego rodzaju wycieczki do Kenii są dostępne na http://dreamtours.pl/wakacje/kenia.

 

W Kenii nad sawanną górują masywne szczyty z Batian na czele, którego wysokość sięga aż 5200 m n.p.m. Podczas wycieczki po kraju można zobaczyć również Kilimandżaro, którego wierzchołek przez większość dnia spowijają gęste chmury. Na safari można przyjrzeć się żyjącym w naturze słoniom, lwom, żebrom, żyrafom i licznym gatunkom antylop. Ponadto wycieczka objazdowa po Kenii pozwala zapoznać się z bogactwem kulturowym kraju, który zamieszkuje 40 mln obywateli. Wśród nich wyróżnia się wiele plemion, które mają swoje odmienne zwyczaje i tradycje oraz wyznają różne odłamy chrześcijaństwa bądź religie pierwotne.

 

Zanzibar - piękna wyspa

 

Zanzibar w języku arabskim oznacza „piękną wyspę”, co doskonale opisuje charakter Zanzibaru. Wycieczki na Zanzibar z oferty http://dreamtours.pl/wakacje/zanzibar obejmują zarówno wypoczynek, jak i zwiedzanie, dzięki czemu chętnie korzystają z nich różne grupy turystów.

 

Będąc na wyspie, warto odwiedzić miasto Zanzibar, by zobaczyć jego zabytkowe centrum, Stone Town. Jest to część miasta, która została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Spacerując po Stone Town, można odnieść wrażenie, że czas zatrzymał się tam kilka wieków temu. Przed laty w mieście odbywały się ważne targi niewolników, o czym przypominają pomieszczenia, w których przetrzymywano schwytanych Afrykańczyków. Obecnie w sercu starego targu stoi katolicka katedra. Co ciekawe, po Stone Town nie mogą jeździć samochody, gdyż nie mieszczą się w ciasnych, kamiennych uliczkach - po centrum można poruszać się wyłącznie pieszo lub na rowerach. Kolejną ciekawostką związaną z miastem jest fakt, iż w 1946 roku to właśnie tutaj przyszedł na świat Freddie Mercury, późniejszy wokalista grupy Queen.

Wczasy w afrykańskim słońcu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.