Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pieniądze na leczenie Szymka zbiera niemal cały Malbork - pomóż i ty! - 02.01.2018

Pieniądze na leczenie Szymka zbiera niemal cały Malbork - pomóż i ty! - 02.01.2018 fot. Fundacja Rycerze i Księżniczki
„Wiara czyni cuda”, pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny koncert podczas którego malborskie Balbiny i zaproszeni goście w tym roku zagrają dla Szymka. Chłopiec ucierpiał w wypadku na przejściu dla pieszych na al. Rodła. Walczył o życie teraz walczy o zdrowie.

Czternastoletni Szymek z Malborka, który wpadł pod rozpędzone auto, po mimo ciężkich obrażej jakich doznał - żyje, a jego rodzice robią wszystko, by ich dziecko odzyskało świadomość. By wrócił, potrzebna jest jednak kosztowna rehabilitacja. Pieniądze na ten cel zbiera niemal cały Malbork.

Na konto fundacji "Rycerze i Księżniczki" codziennie wpływają pieniądze. Na dzień dzisiejszy (tj. 02 stycznia 2018) udało się uzbierać 148.043 zł, lecz to jednak wciąż zbyt mało. Koszt leczenia to przeszło 250.000 zł - podaje fundacja.

By pomóc chłopcu powrócić do zdrowia organizowane są koncerty i akcje charytatywne.

Już 9 grudnia zapraszamy serdecznie na Festyn Adwentowy, który się odbędzie w Szkole Podstawowej Nr 5 w Malborku i trwać będzie od godz. 16-tej do 18-tej – mówi wicedyrektor Agnieszka Kęsik – Byber - Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie  dla Szymona. 5 stycznia 2018 r. Balbiny i goście zagrają w Karwanie. Koncert pt. „Wiara czyni cuda” w tym roku poświęcony zostanie Szymkowi i jego mamie.

W tym roku zaśpiewamy dla Szymka i jego mamy – naszej Balbiny. Pani Beata jest nam szczególnie bliską osobą ponieważ była moją Balbiną w zespole w składzie "Od przedszkola do Opola" – mówi Maria Seibert z MCKiE - Szukamy gwiazd, które zechciały by wystąpić. Wszystkich, którzy chcą pomóc w sprawach organizacyjnych bądź przy licytacji serdecznie zapraszamy do współpracy.


Wciąż możemy pomóc poprzez wpłacanie darowizny na konto fundacji

---> Tutaj znajdziesz wszystkie informacje o tym, jak pomóc Szymonowi <---

 

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
viola
viola 29.11.2017, 22:15
Fajne inicjatywy. Super! Nie znam Szymka ani jego rodziców(mamę z widzenia), ale nie ma dnia bym o nim nie pomyślała, co u niego, czy jest jakaś poprawa. Podglądam profil ojca na fb aby dowiedzieć się co u Szymka. Bardzo jestem przejęta tym dramatem. Mam dzieci w wieku Szymona. Modlę się aby wyszedł z tego...któregoś dnia obudził się. Życzę z całego serca rodzicom Szymka by odzyskali syna. Chłopaku wracaj do Nas, Malbork czeka.