Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tytoń bez akcyzy za ponad 50 tys. zł. Powalone drzewa, zalane piwnice i posesje. Weekendowy Raport Sztumskich Służb Mundurowych – 06.11.2017

Sztumscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa skarbowe. Funkcjonariusze ujawnili w jego mieszkaniu ponad 60 kg krajanki tytoniowej. Wartość strat dla Skarbu Państwa z tytułu nie odprowadzonego podatku akcyzowego wynosi ponad 50 tys. złotych. Z kolei strażacy w minionym tygodniu podejmowali szereg akcji ratowniczych w związku z zalanymi piwnicami oraz strugami które zagrażały wylaniem. Zabezpieczono też wiele połamanych konarów i drzew.

 

W piątek sztumscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą prowadzili działania przeciwko osobom, które narażają na szkodę Skarb Państwa. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Sztum. Kryminalni podczas przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny znaleźli nielegalną krajankę tytoniową. W sumie zabezpieczono ponad 60 kg krajanki tytoniowej oraz kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich

znaków akcyzy.

Policjanci zabezpieczyli także z mieszkania podejrzanego gotówkę w kwocie kilku tysięcy złotych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz odpowie przed sądem. W świetle przepisów kodeksu karno-skarbowego za tego typu czyn grozi kara grzywny nawet do 800 tysięcy złotych.

 

__ __

asp. szt. ALICJA LITYŃSKA

WYDZIAŁ PREWENCJI KPP SZTUM

 

 

W minionym tygodniu strażacy podejmowali szereg interwencji na skutek niekorzystnej pogody: silnego wiatru i długotrwałego deszczu. Strażacy kilkadziesiąt razy wyruszali w teren. Jednak nie tylko pogoda była sprawcą zdarzeń. Z nadejściem sezonu grzewczego wiele interwencji dotyczyło pożarów śmietnika...

 

 

30.10 ok. godz. 7 w Koniecwałdzie strażacy zabezpieczyli drewniany słup energetyczny, który przechylił się w stronę drogi.

 

30.10 ok. godz. 8.30 w Krasnej Łące na Kanale Jurand pod drogą powiatową w skutek nagromadzenia się gałęzi i liści powstał zator spiętrzający wody kanału, który zagroził wylaniem i zalaniem drogi.

 

30.10 ok. godz. 9 strażacy interweniowali też w Nowym Targu do zdarzenia, gdzie dwie sosny pochyliły się i zawiesiły na liniach energetycznych niskiego napięcia . W związku z niedrożnością kanału Juranda straż interweniowała także tego samego dnia w Balewie.

 

30.10 w Postolinie ok. godz. 10.30 strażacy dokonali wypompowania wody z dwóch zalanych piwnic.

 

 

30.10 zabezpieczano również połamane konary i gałęzie drzew oraz drzewa, które zagrażały budynkom i stanowiły zagrożenie drogowe. Takie interwencje podejmowano w: Bukowie, Przezmarku i Sztumie.

 

31 października doszło do wypadku w Nowej Wsi ok. godz. 6.32. Strażacy na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, w którym dwa pojazdy osobowe znalazły się w rowie. W chwili interwencji 5 osób poszkodowanych znajdowało się poza pojazdami. Na miejsce przybyli funkcjonariusze policji oraz ratownik medyczny, który pierwszy udzielił pomocy poszkodowanym.

 

31.10 w Postolinie ok. godz. 10.03 Struga Postolińska na skutek intensywnych opadów deszczu zaczęła stanowić zagrożenie dla posesji z 16 ulami z pszczołami.

 

2.11 ok. godz. 9.49. W Waplewie Wlk. w Muzeum Tradycji Szlacheckiej w piwnicy znajduję się woda na wysokości ok 20 cm od posadzki. Strażacy zabezpieczyli budynek.

 

2.11 ok. 12.31 konieczne było wypompowanie wody z piwnicy budynku jednorodzinnego w Blunakach; podobnie tego samego dnia ok. 13.45 w Myślicach w dwurodzinnym budynku oraz Dzierzgoniu przy ul. Westerplatte ok. godz. 20.

__ __

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.