Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Listopadowe koncerty edukacyjne - 06.11.2017

Listopadowe koncerty edukacyjne - 06.11.2017 fot. EOK
Dziś i jutro Salę Koncertową Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych wypełnią maluchy! W ramach programów „Las pełen dźwięków” i „Grające kieliszki” EOK zrealizuje kolejne odsłony koncertów Muzyka dla ucha Malucha II w ramach Kultury Dostępnej.

Poniedziałkowy koncert przeniesie dzieci w świat... kina. Elbląscy Kameraliści i zaproszeni Goście zaprezentują całość bajki symfonicznej "Piotruś i wilk" Prokofiewa z wyjątkową, porywającą animacją. Została ona zrealizowana m.in. przez wytwórnię Se-ma-for oraz studio BreakThru Films - współproducenta kinowego hitu ostatnich tygodni - "Twojego Vincenta". W programie koncertu znalazły się także dzieła mistrzów polek i walców - rodziny Straussów, komponującej w okresie rozkwitu Austro-Węgier, oraz III część Symfonii dziecięcej Haydna, przypisywaną również ojcu Wolfganga Amadeusa Mozarta, Leopoldowi. 

We wtorek mali Słuchacze poznają tajniki… grających kieliszków! Co  trzeba zrobić, aby instrument zaczął  grać? Na te i inne pytania odpowiedzą dzieciom zaproszeni artyści - Anna i  Arkadiusz Szafrańcowie, wirtuozi szklanej harfy, czyli instrumentu zbudowanego z kieliszków. Zespół „GlassDuo”,  który tworzą, to jeden z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych tego typu zespołów na świecie. Instrument, na którym grają, to największa profesjonalna szklana harfa na świecie. Jej skala sięga niemal 5 oktaw, a tworzą je kieliszki, których nie trzeba napełniać wodą. Artyści opowiedzą dzieciom o historii instrumentu oraz odkryją jego tajemnice.

Wspólnie z kwintetem elbląskich Kameralistów GlassDuo zaprezentuje  program, na  który złożą  się najsłynniejsze kompozycje muzyki klasycznej i filmowej, m. in. temat z serii  filmów o Harrym Potterze, fragmenty z „Dziadka do orzechów” i „Jeziora łabędziego” Czajkowskiego oraz „Libertango” Piazzolli. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J., Toyota Knedler, Eko-Partner

 

 

 

Info i foto : EOK

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.