Wydanie nr 271/2021, Wtorek 28.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Po 500 zł dla najzdolniejszych uczniów powiatu sztumskiego czyli stypendia starosty – 03.11.2017

Po 500 zł dla najzdolniejszych uczniów powiatu sztumskiego czyli stypendia starosty – 03.11.2017 fot. W. Mocny
Starostwo Powiatowe w Sztumie upubliczniło listę 74 najzdolniejszych uczniów powiatu sztumskiego, którym przyznano stypendia starosty sztumskiego Wojciecha Cymerysa. Lista ta w 215 r. liczyła 115 osób, a w roku szkolnym 2016/2017 – 147. Każdy z wyróżnionych otrzymał po 500 zł.

Jak mówi starosta w tym roku samych wniosków było 158.

 

- W obecnej sytuacji budżetowej zdecydowano się przyznać stypendia 140 osobom (łączna kwota stypendialna – 70 tys. zł) – stwierdził starosta Wojciech Cymerys. - Głównym kryterium była najwyższa średnia ocen. W tym roku nie zdecydowano się poszerzyć puli stypendialnej, jak to było w zeszłym roku, gdy dołożono na ten cel dodatkowych 3,5 tys. zł.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu starosta sztumski w odpowiedzi na zarzuty radnych, że w tym roku mniej uczniów otrzyma gratyfikacje pieniężną przytoczyła dane porównawcze z innymi powiatami. Wynika z nich, że w porównaniu z powiatami ościennymi wydajemy najwięcej np. powiat malborski przeznaczył na ten cel tylko 25 tys. zł, a tczewski 22 tys. zł, powiat nowodworski tylko 13 tys. zł.

 

Szkoda tylko, że w tle dyskusji o konieczności nagradzania młodzieży takimi „zachętami do nauki” pojawiły się dość słabe wyniki matur, co także komentowali radni po ostatniej sesji na www.TVSztum.pl

 

Z listą nagrodzonej stypendiami młodzieży można zapoznać się na stronie starostwa.   

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.