Wydanie nr 25/2021, Poniedziałek 25.01.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Miłosz, Paweł, Artemia, Albert, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sąsiedzi zagrodzili im dojście do domu. Małżeństwo ze Stogów musi chodzić po polu – 24.10.2017

Pan Michał jako repatriant i zabużanin odziedziczył po ojcu gospodarstwo w Stogach. Niestety oprócz ziemi i nieruchomość otrzymał w spadku wiele problemów.

Ojciec Pana Michał Samborskiego przed laty miał pozwolić zamieszkać w swoim gospodarstwie jednej z rodzin. Po latach z racji zasiedzenia i nie uregulowanych spraw własnościowych sąsiedzi wygrodzili teren, odcinając posesję państwa Samborskich od drogi dojazdowej. Mimo wyroków sądu nakazujących rozbiórkę płotu, małżeństwo nie może wyegzekwować postanowienia. Starsi ludzie nie wiedzą co mają dalej robić. Chodzenie po polu w okresie jesienno-zimowym jest bardzo utrudnione, a momentami nawet nie możliwe. Pani Stanisława podkreśla także, że w razie potrzeby nie dojedzie do nich żadna pomoc.

Całą sprawę będziemy wciąż wyjaśniać. Liczymy, że uda nam się w końcu natrafić na mieszkańców sąsiedniego domu, którzy przedstawią swoje stanowisko w tej sprawie.
 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (135)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Koleżanka z Tropiszewa
Koleżanka z Tropiszewa 02.11.2017, 11:23
Znam od lat rodzine i po wszystkich krzywdach ktore Samborscy im wyrządzili uważam ze dobrze ze wkoncu ten płot stoi!!!!!!!!
Zrobią nowa drogę i po sprawie!!!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.11.2017, 08:32
Kłamstwa!!!Samborscy niezłą szopkę zrobili sobie z tej całej sprawy!
Sąsiedzi nie mieszkają tam na stałe wiec nie latają po wiosce rozgadywać kłamstw jak Stasia-NIE WIERZCIE bo prawda jest zupełnie inna! Wywowywalem sie niedaleko wiec to co czytam mija sie z prawda! Samborscy duzo ZŁA zrobili tym ludziom wiec płot powinien byc juz tam dawno!!!!!!
mieszkaniec
mieszkaniec 02.11.2017, 11:56 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Masz racje nie mieszkaja ale jezdza do koscol;a i sam slyszalem jak sobie o samborskich kpiny urzadzaj a nawet swego czasu to byla mowa ze wezmie sie fuzje i ich powysztrzela
Mieszkaniec
Mieszkaniec 02.11.2017, 08:10
Tak dla wiadomości wszystkich tu czytających....płot nie jest samowolką wiec napewno nie bedzie rozbierany!!!!!!
Radzę Samborskim wziąść sie za zrobienie sobie drogi bo zima juz za rogiem a nie lansować sie w mediach!
Zbigniew byly mieszkaniec tralewa
Zbigniew byly mieszkaniec tralewa 02.11.2017, 07:18
A z tego co mi wiadomo to nawet schaba strsza córka to rodzina z samborskom wiem bo bylem na weselu to jak samborscy mogli by robic takie zeczy co tu niektuzy pisza to klamstwa to ziec z elblaga jemu i jego zonie cos niepasuje albo chca miec czego nie maja wstyd tak robic nawt samborska pobili
znajomy z tropiszewa
znajomy z tropiszewa 02.11.2017, 06:58
Tak wszyscy piszecie niektuzy zle o smborskich a ja znam ich od bardzo dawna pracowalem u nich swego czasu i nigdy nikogo nie oszukali a nawet wiecej potrfil zaplacic niz zrobilo sie a co do ssadów wtenczas to schab byl sasadem i zyli w zgodzie nikt nikomu zlego slowa nie powiedzal a ters z tego co slyszalem to zec bardzo zle traktuje samborskiego i samborska a te droge to samborskiego jest cala wiec nich nikt glupot nie pisze jak niewie z pewnosca zadni dzadkowie ze strszych nic zlego na samborskiego nie powiedzieli by to bzdura