Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sąsiedzi zagrodzili im dojście do domu. Małżeństwo ze Stogów musi chodzić po polu – 24.10.2017

Pan Michał jako repatriant i zabużanin odziedziczył po ojcu gospodarstwo w Stogach. Niestety oprócz ziemi i nieruchomość otrzymał w spadku wiele problemów.

Ojciec Pana Michał Samborskiego przed laty miał pozwolić zamieszkać w swoim gospodarstwie jednej z rodzin. Po latach z racji zasiedzenia i nie uregulowanych spraw własnościowych sąsiedzi wygrodzili teren, odcinając posesję państwa Samborskich od drogi dojazdowej. Mimo wyroków sądu nakazujących rozbiórkę płotu, małżeństwo nie może wyegzekwować postanowienia. Starsi ludzie nie wiedzą co mają dalej robić. Chodzenie po polu w okresie jesienno-zimowym jest bardzo utrudnione, a momentami nawet nie możliwe. Pani Stanisława podkreśla także, że w razie potrzeby nie dojedzie do nich żadna pomoc.

Całą sprawę będziemy wciąż wyjaśniać. Liczymy, że uda nam się w końcu natrafić na mieszkańców sąsiedniego domu, którzy przedstawią swoje stanowisko w tej sprawie.
 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (135)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Piotr
Piotr 03.11.2017, 13:15
Samborscy beda wkrótce mieli zaproszenie do sądu o pomówienia jak tak dalej pójdzie.....zamiast zakasać rękawy i zbudować sobie kawałek nowej drogi to oni show robią.....
Artur
Artur 03.11.2017, 13:10
Cześć drogi jest Samborskiego oprócz tego kawałka który jest sąsiada dlatego sobie zagrodził według map po wojennych, geodetów, wyroków sądu w Malborku bo dokumenty sa dostępne do wglądu. Ale przecież według Samborskich wszystko jest zawsze ich i podrobione wiec klops!!!!!!
Samborscy lans zrobili i teraz wszyscy ich znają bo o to im tylko chodziło-następny przystanek to Taniec z Gwiazdami!
Szkoda tylko sąsiada który o niczym nie wie....ha ha
Czyżby złodzieje drzewa mieli większe zrozumienie we wiosce????
Karygodne!!!!!
Poznacie prawdę wkrótce!!!!!
Artur
Artur 06.11.2017, 10:05 (odpowiedź do Artur)
witam w klubie
bezstrony mieszkaniec Malborka
bezstrony mieszkaniec Malborka 06.11.2017, 07:17 (odpowiedź do Artur)
Tak ale parcelacje ziem odzyskanych to sa mapy tylko ze niemoze byc na repatryjanckim gospodarstwie dolaczony osadnik bo osadnicy to ludzie kturzy przyjechali z poludnia polski na ziemie odzyskane wiec pierszenstwo mieli repatryjanci któzy mieli gospodarstwa na bylych ziemiach polskich jakop wlasnosc i tu wybierali sobie tez miejsce i to jet wlasnosc a nie dzierzawa wieczysta wiec samborski ma wlasnosc i nic i nikt mu tegoi zmienic nie morze musi miec alty nadania zaras po wojnie wiec niewiem w czym tu problem
Bezstronny
Bezstronny 03.11.2017, 10:07
Przecież o to wlasnie Samborskim chodzi-o rozgłos i sianie tych kłamstw! Szkoda tylko tego sąsiada który o niczym nie wie.....
Następny ruch Samborskich to chyba bedzie Taniec z Gwiadami...bo lans idzie według planu!
Janek
Janek 03.11.2017, 09:29
Samborscy maja swoje papiery a sąsiad ma swoje. Nikomu nic do tego! Jakbyście znali sie na prawie to byście wiedzieli ze cos musi byc nie tak z Samborskich papierami skoro sąsiad ma pozwolenie od geodetów potwierdzone nakazem sądowym na postawienie tam płotów. Samborscy okłamują was ze az mi sie śmiać chce!!!! Ale kto chce to złodziejom uwierzy!!!!
bezstrony
bezstrony 04.11.2017, 18:41 (odpowiedź do Janek)
Tak to ztego co tu pisze wynika ze sasd ma papiery nie altentyczne to bardzo ciekawe ze sad i przedwojeni geodeci chyba juz niezyja wiec jak mogli zrobic mapki
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.11.2017, 09:27
Samborscy maja swoje papiery a sąsiad ma swoje. Nikomu nic do tego!
Jakbyście znali sie na prawie to byście wiedzieli ze cos musi byc nie tak z Samborskich papierami skoro sąsiad ma pozwolenie od geodetów potwierdzone nakazem sądowym na postawienie tam płotów.
Samborscy okłamują was ze az mi sie śmiać chce!!!! Ale kto chce to złodziejom uwierzy!!!!