Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pogorszenie warunków drogowych doprowadziło do wielu wypadków. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 16.10.2017

Pogorszenie warunków drogowych doprowadziło do wielu wypadków. Raport weekendowy sztumskich służb mundurowych – 16.10.2017 fot. KPP Sztum
W ostatnich dniach policjanci i strażacy podejmowali szereg działań w związku z kilkoma wypadkami, do których dochodziło na terenie kilku gmin powiatu sztumskiego. Do najpoważniejszej interwencji doszło w Kołozębiu w związku z wypadkiem śmiertelnym. Wstępne przyczyny wypadków świadczą o nagłym pogorszeniu się warunków drogowych. Niestety oznaczają też lekkomyślność kierowców. Na tę ostatnią wskazują też ostatnie zatrzymania pijanych kierowców. Dodajmy, że w Myślicach wypadek spowodował pijany kierowca.

Policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym w Kołozębiu, do którego doszło 15.10 po godz. 20.00. Zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe – VW polo i ford mondeo. Na miejscu wypadku wstępnie ustalono, że 41-letni kierowca jechał osobowym fordem mondeo w stronę Mikołajek Pomorskich, na łuku drogi prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków, zjechał na przeciwny pas i uderzył czołowo w jadącego volkswagena. Niestety kierowca forda mimo szybkiej akcji ratunkowej zmarł na miejscu, natomiast podróżujące drugim autem z obrażeniami ciała pogotowie zabrało do Szpitala Polskiego w Sztumie. Łącznie ranne zostały trzy osoby. Na miejsce przybył prokurator rejonowy z Kwidzyna.

Nie był to jedyny wypadek w tym tygodniu. Kierowcy trzykrotnie rozbijali swoje pojazdy na drzewach. 11 października doszło do dwóch zdarzeń drogowych w Balewie oraz Mleczewie.

Ze wstępnych wynika, że 46-letni kierowca dostawczego iveco podczas sprawdzenia trasy w nawigacji nie zachował należytej ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia, auto poszkodowanego mężczyzny spłonęło. Mężczyzna trafił do szpitala. W Balewie autobus przewożący pasażerów uderzył w drzewo Skierowani na miejsce policjanci dzięki szybkiej reakcji uratowali zakleszczonego w autobusie kierowcę. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do wypadku doszło po tym jak kierowca autokaru z nagle zjechał na przeciwny pas po czym uderzył w drzewo. W wyniku zdarzenia trzej pasażerowie oraz kierowca trafili do szpitala. 10 października w Myślicach 55-letni kierowca VW stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Był pijany.

 

Do 2 lat pozbawienia wolności, grozi 48-letniemu mieszkańcowi powiatu sztumskiego, zatrzymanemu w sobotę wieczorem przez policjantów. Mężczyzna kierował samochodem mając prawie 3 prom alkoholu w organizmie.

 

W sobotę wieczorem sztumscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego VW, który chwilę wcześniej prawie uderzył w nieoznakowany radiowóz. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości 48-letniego kierowcy okazało się, że mężczyzna jest pijany. Alkomat wykazał u mieszkańca powiatu prawie 3 prom alkoholu w organizmie.

 

Mężczyzna wkrótce zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości 48-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W Niedzielę wieczorem w Polaszkach zatrzymano kolejnego pijanego kierowcę. 21- latek, prowadził VW, w chwili kontroli miał blisko 1,5 prom. Teraz odpowie przed sądem. Ponadto odnotowaliśmy jeden wypadek drogowy oraz kolizję. Została również wszczęta procedura niebieskiej karty

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

 

W minionym tygodniu strażacy najwięcej interwencji podejmowali w związku ze zdarzeniami drogowymi. Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczaniu wycieków płynów eksploatacyjnych, oświetleniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym.

W związku z wypadkami i kolizją podejmowano działania w: 11.10 w Myślicach (gm. Stary Dzierzgoń) ok. godz. 14.32; Mleczewie (gm. Stary Targ) 12.10 ok. godz. 4.51; Balewie (gm. Mikołajki Pomorskie) 12.10 godz. 16.45; 15.10 w Kołozębiu (gm. Mikołajki Pomorskie) o godz. 20.04. W pierwszych trzech wymienionych zdarzeniach pojazdy uderzały w drzewo. Do wypadku w Kołozębiu doszło na skutek czołowego zderzenia samochodów osobowych. Strażacy udzielili pierwszej pomocy trzem rannym. W wypadku zginął jeden z kierowców.

 

10.10 ok. godz. 20.30 w Starym Dzierzgoniu podjęto interwencję w związku z pożarem krzaków i trawy na skarpie.

 

12.10 przed godz. 13 w Mleczewie o godz. 4.51 zastęp straży ugasił pożar sadzy w przewodzie kominowym.

 

13.10 ok. godz. 7.30 w Postolinie usuwano konar drzewa na drodze.

 

14.10 ok. godz. 20.04 w Dzierzgoniu, przy ul. Limanowskiego strażacy umożliwili otwarcie mieszkania na prośbę policji.

 

 

– –

Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie

st. kpt. WOJCIECH FRĄCKOWIAK KP PSP SZTUM

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.