Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: W okresie zimowym bezdomni potrzebują pomocy. Gdzie można ją uzyskać? - 12.10.2017

Powiat sztumski: W okresie zimowym bezdomni potrzebują pomocy. Gdzie można ją uzyskać? - 12.10.2017 fot. pixabay.com
Ośrodki pomocy społecznej w gminach Sztum i Dzierzgoń przypominają o problemie bezdomności, który zawsze najbardziej aktualny staje się w okresie jesienno – zimowym. Pomóc możemy przekazując informację odpowiednim służbom, bądź informując takie osoby gdzie można uzyskać stosowną pomoc.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sztumie w związku z trwającym okresem jesiennym oraz zbliżającym się okresem zimowym zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Sztum, o pomoc w udzieleniu niezbędnego wsparcia osobom pozostającym bez dachu nad głową, bądź samotnym i niepełnosprawnym wymagającym pomocy.

 

- Bardzo prosimy o zachowanie szczególnej czujności wobec zauważonych osób bezdomnych na klatkach, korytarzach, w piwnicach, strychach oraz innego typu pomieszczeniach niemieszkalnych – apeluja pracownicy sztumskiego MGOPS. W związku z powyższym bardzo prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby będące pod wpływem alkoholu.

 

Wszystkim bezdomnym nieposiadającym schronienia ośrodek w Sztumie zapewnia miejsca noclegowe i ciepły posiłek, a osobom starszym i niepełnosprawnym pomoc w formie usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania.

 

Jeśli zauważymy osobę bezdomną możemy to zgłosić policji, straży miejskiej lub pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej.

 

Policja - tel. 997, Straż Miejska – tel. 55-640-26-48, pracownicy socjalni MGOPS w Sztumie – tel. 640-63-32, 640-63-33.

 

Aby uzyskać wsparcie w formie schronienia osoba bezdomna powinna zgłosić się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie przy ul. Mickiewicza 39, 82-400 Sztum, parter budynku Urzędu Miasta i Gminy Sztum, pok. 5 i 6, w celu otrzymania skierowania do odpowiedniej placówki oraz podpisania kontraktu socjalnego.

 

 

W związku z nadchodzącym okresem zimowym, także dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu przypomina, że osoby bezdomne jak również osoby potrzebujące noclegu z terenu miasta i gminy Dzierzgoń w związku z trudną sytuacją życiową, mieszkaniową mogą zgłaszać taką potrzebę bezpośrednio do ośrodka lub pod numer tel. 55/276 23 - 86 albo na Posterunek Policji w Dzierzgoniu.

 

Osoby w takiej sytuacji mogą także szukać pomocy w placówkach:

 

Stowarzyszeniem Świętej Faustyny „FIDES”, Malbork, ul. Rolnicza 1, Schronisko dla bezdomnych w Borowym Młynie, Borowy Młyn 22; Schronisko dla bezdomnych w Nowym Stawie, ul. Mickiewicza 32, Schronisko dla bezdomnych w Szawałdzie, Szawałd 16, Schronisko dla bezdomnych w Sztumie, ul. Żeromskiego 8.

 

Wszystkim bezdomnym nie posiadającym schronienia Ośrodek zapewnia miejsca noclegowe, a osobom starszym czy niepełnosprawnym pomoc w formie usług opiekuńczych lub specjalistycznych świadczonych w miejscu zamieszkania.  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.