Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga Konkurs! Dzień Krajobrazu 2017 : Kochasz pomorskie krajobrazy? Zrób zdjęcie i wygraj 700 zł! - 09.11.2017

Uwaga Konkurs! Dzień Krajobrazu 2017 : Kochasz pomorskie krajobrazy? Zrób zdjęcie i wygraj 700 zł! - 09.11.2017 fot. redakcja
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego ogłosił konkurs fotograficzny „Krajobrazy !Pomorskie" dla wszystkich miłośników naszego województwa i jego przyrody. Zdjęcia można przesyłać do 9 listopada 2017 r.

Krajobraz przyrody i kultury w fotografii

Zbliżają się obchody Dnia Krajobrazu, podczas którego będzie można wziąć udział w spacerach z przewodnikami organizowanymi przez pracowników parków krajobrazowych. Spacery i towarzyszący im rajd rowerowy zaczną się w październiku, a zdjęcia przedstawiające krajobraz województwa pomorskiego można zgłaszać już dziś.

Krajobraz naszego województwa jest unikatowy w skali kraju – to piękne lasy i jeziora, ale także wzgórza morenowe oraz malownicze, morskie plaże. Na terenie województwa znajduje się 9 parków krajobrazowych i 2 parki narodowe (Słowiński Park Narodowy oraz Bory Tucholskie). Jednak nie tylko przyroda może stać się tematem zgłaszanych do konkursu zdjęć – krajobraz to także pejzaż o charakterze kulturowym, który zmieniał się pod wpływem działalności człowieka. A takich miejsc na Pomorzu nie brakuje.

Terminy i warunki uczestnictwa

Zdjęcia należy przesyłać lub dostarczyć osobiście do 9 listopada 2017 r. na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Departament Środowiska i Rolnictwa, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk z dopiskiem „Konkurs fotograficzny Krajobrazy !Pomorskie". Prace konkursowe powinny być dostarczone w postaci odbitek na papierze fotograficznym o wymiarach 20 x 30 cm oraz na płycie CD lub DVD w postaci plików JPEG (minimalna wielkość obrazu to 2395 x 3508 pikseli).

Najlepsze prace konkursowe zostaną zamieszczone na stronie internetowej urzędu oraz będą wykorzystywane w formie wystaw podczas różnych wydarzeń związanych z ochroną przyrody i dziedzictwa kulturowego województwa pomorskiego. Zostaną przyznane 3 nagrody główne oraz wyróżnienie:

I miejsce – 700 zł brutto,
II miejsce – 600 zł brutto,
III miejsce – 500 zł brutto,
wyróżnienie – 300 zł brutto.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu 21 dni od dnia upływu terminu nadsyłania fotografii. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej pomorskie.eu oraz pomorskieparki.pl, a zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie lub mailowo.

 

Info : pomorskie.eu

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.