Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mieszkanka Sztumu czwarta na Pomorzu w Mistrzostwach w Szydełkowaniu! – 30.09.2017

Mieszkanka Sztumu czwarta na Pomorzu w Mistrzostwach w Szydełkowaniu! – 30.09.2017 fot. TVSztum.pl
W ramach Dni Kraftu w Galerii Przymorze prócz warsztatów rękodzielniczych miały także miejsce nietypowe, ale bardzo emocjonujące zawody. Panie i jeden pan zmierzyły się w IV już Mistrzostwach Pomorza i Kaszub w Szydełkowaniu w ostatnią sobotę (30.09) w Galerii Przymorze w Gdańsku.

Najlepsza na tym polu z czasem 8:00,02 okazała się Anna Żelaznowska. Czwarte miejsce zajęła Powiślanka, mieszkanka Sztumu Agata Mocny, uzyskując czas 9:21,20.

Głównym zadaniem było ułożenie co najmniej 20 półsłupków i minimum 10 rzędów z całego motka wełny. Każdy musiał mieć swoje szydełko nr 10. Co ciekawe wśród 31 zawodniczek znalazła się Pani z Bydgoszczy. Jedna z uczestniczek pochwaliła się ozdobieniem haftem torebki księżnej Kate Middleton, podczas jej ostatniej wizyty w Polsce.

 

Szydełkowanie to pasja, hobby, a czasem sposób na dodatkową pensję. Jednak osoby, a najczęściej panie zwykle szydełkują albo zajmują się szerzej rękodziełem - z potrzeby tworzenia. Rękodzieło stało się obecnie popularne, można nawet powiedzieć, że odrodziło się na nowo. Być może wpływ na to ma powszechny dyktat mody w wyniku, którego brakuje ubrań, czy dodatków oryginalnych, różniących się od siebie. Trudno się dziwić, że panie coraz częściej chwytają za maszynę do szycia, szydełko lub igłę i same tworzą unikatowe rzeczy lub produkty rzemieślnicze. W wyniku rozmaitych technik haftu czy szydełka powstają dzieła jedyne w swoim rodzaju.

 

W ramach imprezy odbyły się także warsztaty rękodzieła. Mistrzostwa w szydełkowaniu zorganizowała Pasmanteria „Jola” z Pruszcza Gd. W zawodach mogli się zmierzyć tylko pełnoletni amatorzy, a właściwie amatorki. Organizatorzy wręczyli uczestnikom cenne nagrody m.in. telewizor, ekspres do kawy i wiele upominków.

 

Wyniki prezentujemy w pliku zdjęciowym dołączonym do artykułu.  

TVSztum.pl
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.