Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumscy policjanci rozmawiali o przemocy - 02.10.2017

 Sztumscy policjanci rozmawiali o przemocy - 02.10.2017 fot. KPP Sztum
Wczoraj w Dzierzgoniu odbyła się konferencja poświęcona przemocy w rodzinie. Na spotkaniu omówiono udział różnych organizacji w walce z przemocą, aspekty prawne, metody oddziaływania na sprawcę i pomoc osobom dotkniętym przemocą. Na konferencji nie zabrakło sztumskich policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie byli wczoraj gośćmi na konferencji przeciwdziałania przemoc zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierzgoniu w ramach obchodów Międzynarodowych Dni bez Przemocy. Konferencję rozpoczęła Dyrektor MOPS , po czym przekazała głos Helenie Tomaszewicz , która zajmuję się problematyką związana z przemocą na terenie trójmiasta.  

Na spotkaniu nie zabrakło  zaproszonego na konferencję Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji  Sztumie nadkom. Remigiusza Wierzby, Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji  Sztumie kom. Katarzyny Kądzieli oraz policjantów zajmujących się bezpośrednio problematyką związaną z przemocą domową.  Mundurowi omówili min. zakres zadań, jakie stoją przed nimi w przypadku stwierdzenia przemocy w rodzinie.

Następnie przedyskutowali mity na temat przemocy wobec kobiet i jej kontekście kulturowo-społecznym. W czasie spotkania stróże prawa podkreślali, jak ważna jest odpowiednia reakcja i poinformowanie o problemie określone służby, gdy widzimy, że jakaś osoba może doświadczać przemocy. Podkreślano również duże znaczenie edukacji w tym zakresie i to już od najwcześniejszych lat życia. 

W konferencji wzięło udział wielu specjalistów i ekspertów z doświadczeniem w przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet oraz przedstawicieli instytucji pomocowych. Konferencja była częścią obchodów Międzynarodowych Dni bez Przemocy.

Na zakończenie, uczestnicy konferencji wymienili się również swoimi uwagami i spostrzeżeniami, natomiast policjanci  służyli radą i pomocą w sprawach związanych z tematem spotkania.

 

Info i foto : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.