Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

”Bezpieczeństwo osób starszych na terenie miasta” - debata społeczna sztumskich służb mundurowych z seniorami - 28.09.2017

”Bezpieczeństwo osób starszych na terenie miasta” - debata społeczna sztumskich służb mundurowych z seniorami - 28.09.2017 fot. TvMalbork.pl
W Sztumskim Centrum Kultury odbyła się debata społeczna, której inicjatorem byli pracownicy Miejsko- Gminnego Ośrodka pomocy Społecznej w Sztumie oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. Tematem spotkania było bezpieczeństwo starszych mieszkańców miasta.

Oprócz funkcjonariuszy i seniorów w debacie przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie oraz pracownicy MOPS.

W Sali Sztumskiego Centrum Kultury odbyła się debata społeczna pt.: ”Bezpieczeństwo osób starszych na terenie miasta”, której inicjatorem byli pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sztumie oraz  policjanci z miejscowej jednostki Policji. Na zaproszenie do dyskusji odpowiedzieli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie.

Strażak przekazał seniorom informacje m.in. z zakresu zagrożeń ze strony „cichego zabójcy”, jakim jest czad. Nie zabrakło informacji o zagrożeniach wynikających z dogrzewania piecykami elektrycznymi i możliwościami powstania pożaru.

Policjanci z kolei przestrzegali obecnych na spotkaniu seniorów przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka”, na policjanta”, na pracownika gazowni”. Funkcjonariusze podawali konkretne przykłady przestępstw, do jakich doszło na terenie powiatu w ostatnich latach, w których ofiarami byli oszukani seniorzy. Przykłady te stały się przyczynkiem do dyskusji debatujących o błędach, jakie popełniły ofiary.

Seniorzy podkreślili, że dzięki ich dokładnemu omówieniu, uczą się w ten sposób na błędach innych. Podczas debaty stróże prawa przekazali słuchaczom także wskazówki i informacje w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – senior jako pieszy, rowerzysta czy kierujący pojazdami mechanicznymi. Mundurowi przypomnieli seniorom o konieczności noszenia odblasków, szczególnie w porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok.

Podsumowując debatę funkcjonariusze podziękowali wszystkim seniorom za przybycie, aktywny udział i cenne uwagi. Podkreślili znaczenie bezpośredniej rozmowy i wymiany poglądów na temat  bezpieczeństwa osób starszych, dodając, że dzięki takim spotkaniom mogą lepiej wsłuchać się w głos i potrzeby starszego pokolenia, po to by zwiększyć seniorom poczucie bezpieczeństwa. Zapewnili, że zgłoszone uwagi i wnioski ukierunkują ich policyjne działania profilaktyczne na przyszłość.

 

Info : KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.