Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Sztum: Powstaje siłownia plenerowa, plac zabaw i boisko w Barlewiczkach – 27.09.2017

Gmina Sztum: Powstaje siłownia plenerowa, plac zabaw i boisko w Barlewiczkach – 27.09.2017 fot. W ramach inwestycji podobnie jak w Dzierzgoniu w sołectwie Barlewice i Barlewiczki pojawią się urządzenia siłowni plenerowej/W. Mocny
Niedawno informowaliśmy o remoncie chodnika w Barlewicach, która to inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego. W sołectwie Barelwlice i Barlewiczki nie jest to jedyne przedsięwzięcie. Właśnie trwa realizacja projektu dofinansowanego z UE: „Utworzenie miejsca rekreacyjno – wypoczynkowego w Barlewiczkach, jako wzmocnienie oferty turystycznej Krainy Dolnego Powiśla”.

Właśnie trwają prace, które obecnie są dość zaawansowane. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe BUD EKO Jolanta Schreiber z Kwidzyna, które zadeklarowało wykonanie inwstycji za kwotę 185,850,18 zł.

 

- Podpisanie umowy i przekazanie terenu budowy odbyło się 9 sierpnia zaś termin realizacji inwestycji ustalony został na 29 września br. - informuje Lidia Ruszała, Kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Sztumie. - W ramach zadania uporządkowano i zagospodarowano teren oraz wykonano 1127 mkw nawierzchni trawiastej wraz z ustawieniem bramek i piłkochwytów i ok. 72 m kw chodnika z kostki brukowej. Ponadto urządzono plac zabaw poprzez ustawienie czterech urządzeń dla dzieci oraz strefy fitness z czterema podwójnymi urządzeniami do ćwiczeń.

 

W ramach strefy fitness powstanie zostało już usytuowanych kilka uządzeń tzw. siłowni plenerowej. Mieszkańcy będą mogli też korzystać z dwóch stołów ogrodowych, które zapewne przysłużą się podczas organizowania festynów i pikników sołeckich. Dla bezpieczeństwa cały teren będzie oświetlać wykonany słup oświetleniowy z oprawą energooszczędną LED.

 

Zadanie jest współfinasowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach poddziałania: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dofinansowanie inwestycji wyniosło ponad 60 proc. ok. 117 tys. zł.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
czytelnik
czytelnik 27.09.2017, 21:19
przeczytaj ze zrozumieniem podpis pod zdjęciem. Śmiało to nie takie trudne :)
Zdziwiony
Zdziwiony 27.09.2017, 12:09
Piszecie o Sztumie a dajecie zdjęcia z Dzierzgonia z siłowni Nestle. No chyba coś nie halllooo!