Wydanie nr 262/2021, Niedziela 19.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcemir, Teodor, Wilhelmina, Marta, Alfons, Trofim, Konstancja, Festus, January, Zuzanna, Arnolf, Arnulf
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sejmik zadecydował. Dodatkowe 170 tys. zł na drogi w gminie Dzierzgoń – 25.09.2017

Sejmik zadecydował. Dodatkowe 170 tys. zł na drogi w gminie Dzierzgoń – 25.09.2017 fot. profile FB
Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni przegłosowali dwie istotne dla gminy Dzierzgoń i powiatu sztumskiego uchwały. Chodzi o przyznanie powiatowi kwoty 50 tys. zł na remont cząstkowy objazdowych dróg powiatowych w Dzierzgoniu oraz wokół miasta i 120 tys. zł na dalszy remont drogi wojewódzkiej, która przebiega przez centrum miasteczka.

O te kwestie zabiegał wiceprzewodniczący sejmiku Józef Sarnowski.

 

 

- Podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego radni podjęli dwie ważne decyzje dotyczące Dzierzgonia – informuje J. Sarnowski. - Po pierwsze samorząd wojewódzki przekaże 50 tys. zł dla powiatu sztumskiego na naprawę dróg lokalnych w związku z wykorzystaniem ich jako objazd odcinka DW 515 w centrum miasta. Również zdecydowano się zwiększyć o 120 tys. zł środki na remont zamkniętego odcinka drogi. Jest to dobra wiadomość, gdyż po modernizacji ruch przez Dzierzgoń będzie odbywał się bez większych problemów.

 

Pieniądze - 50 tys. zł zostaną przeznaczone na remont ulicy Limanowskiego i Przemysłowej w Dzierzgoniu oraz drogi Mikołajki Pomorskie – Dzierzgoń. Tymi odcinkami zostały wytyczone objazdy dla zamkniętej dogi wojewódzkiej 515. Prace będą przeprowadzone w czwartym kwartale 2017 r. Jednocześnie, z uwagi na rozszerzenie zakresu robót, zwiększono o 120 tysięcy zł kwotę przeznaczoną na remont drogi wojewódzkiej 515 w Dzierzgoniu.

 

W związku z przesunięciem środków w budżecie województwa tak, by przeznaczyć dodatkowe 120 tys. zł na remont drogi, sejmik podczas obrad przyjął autopoprawkę do budżetu województwa i Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Pomorskiego.

 

- Dokonano przesunięcia wewnętrznego w ramach środków dotyczących transportu – mówił podczas sesji skarbnik województwa pomorskiego Henryk Halmann. – Zwiększamy limit wydatków na bieżący remont odcinka drogi w Dzierzgoniu, gdzie była awaria. Wybraliśmy wykonawcę, niestety, oferta jest większa o 120 tys. złotych. Żeby to zadanie zrealizować, zwiększyliśmy plan wydatków na to zadanie kosztem innych działań Zarządu Dróg Wojewódzkich, więc to nie czyni żadnych zmian w budżecie, tylko zachodzi przesunięcie pieniędzy – dodał Halmann.

 

Uchwały przegłosowano jednogłośnie. Sesji przysłuchiwała się m.in. Elżbieta Domańska, burmistrz Dzierzgoniam, która poinformowała już o decyzji sejmiku na swoim profilu FB.  

 

Informacja: strona Urzędu Marszałkowskiego

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.