Wydanie nr 263/2021, Poniedziałek 20.09.2021
imieniny: pokaż (13 imiona)Klemens, Mieczysława, Irena, Faustyna, Oleg, Eustachiusz, Eustachy, Fausta, Dionizy, Miłostryj, Barbara, Perpetua, Agnieszka
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Koniec z bezpłatnym parkowaniem pod Kauflandem? Będą nowe zasady... - 08.09.2017

Przy sklepie Kaufland montują bramki i szlabany. Czyżby i na tym dużym parkingu za parkowanie kierowcy zaczną płacić?

Malborski sklep należący do sieci Kaufland przy ul. Stefana Żeromskiego dysponuje dużym parkingiem i nie ma co ukrywać, ten jest bardzo popularny. Korzystają z niego klienci sklepu i mieszkańcy z okolicznych bloków. Wkrótce może się to zmienić, ponieważ sklep postanowił zmienić zasady, co potwierdzają w biurze prasowym sieci marketów.

 

Wjeżdżając na parking będzie trzeba zatrzymać się przed szlabanem i pobrać bilet parkingowy. 

- Chodzi o to, że niektórzy mieszkańcy miasta wykorzystywali parking sklepu, jak darmowe miejsca postojowe, zostawiając tam swoje samochody na wiele godzin. Przez to mniej możliwości na zaparkowanie mieli klienci sklepu, którzy przyjechali na zakupy.

Takie sytuacje mają się skończyć. Po zamontowaniu szlabanów, kierowcy wjeżdżając na parking będą musieli pobrać bilet. Przez pierwsze 120 minut parkowanie będzie darmowe – tyle czasu powinno wystarczyć na zrobienie zakupów. Jeśli nie, każda kolejna godzina postoju ma kosztować po 4 zł. Płatność będzie trzeba uregulować w kasie parkingowej, która powstanie na parkingu przy fasadzie budynku sklepu - mówi Michał Ostrowidzki z Bura Prasowego.

Płatności będzie można dokonać gotówką, banknotami i monetami, w automatycznej kasie przy wejściu do marketu. Opłata obowiązuje wszystkich klientów. W przypadku, gdy kierowca zgubi bilet parkingowy, będzie musiał zapłacić za niego 50 zł. W momencie pozostawienia swojego samochodu na parkingu, opłata będzie naliczana przez cały okres pobytu samochodu, a wyjazd z niego będzie możliwy dopiero po uregulowaniu opłaty w kasie.

 

Parking czynny będzie przez 7 dni w tygodniu od 7:00 do 22:00. 

Zakończenie prac planowane jest na 19 września 2017 r.

 

 

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
waldek
waldek 09.09.2017, 22:13
Parkomaty również od zaplecza Starostwa postawić!
Student
Student 09.09.2017, 21:42
..........................brawo !
Ania
Ania 09.09.2017, 10:02
popieram
Mieszko
Mieszko 08.09.2017, 19:01
Nie ma się co dziwić, Kaufland płaci za teren podatki, parking zbudował dla klientów którzy kupują a nie którzy tylko sobie auta parkują. Galerie to robią od dawna na swoich parkingach. Nawet wspólnoty mieszkaniowe się coraz częściej izolują stawiając szlabany, płoty czy inne bramy. Nie wygląda to ciekawie ale realia są takie że jak auto ktoś postawi na obcym terenie to właściciel nie może go zmusić do opuszczenia terenu. SM w M-ku też nie reaguje więc tych płotów i bram będziemy mieli coraz więcej.