Wydanie nr 270/2021, Poniedziałek 27.09.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

20 pilarek za 100 tysięcy złotych i 2 mln na naprawę dróg - pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy - 22.08.2017

20 pilarek za 100 tysięcy złotych i 2 mln na naprawę dróg - pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy - 22.08.2017 fot. https://pixabay.com
Środki zostaną przeznaczone na likwidację skutków żywiołu w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Bytowie, Chojnicach i Kartuzach oraz zakup 20 pilarek, które trafi do najbardziej potrzebujących gmin.

Podczas  nadzwyczajnej XXXVIII sesji Sejmiku Województwa Pomorskiego, która odbyła się 22 sierpnia 2017 r.  radni  jednogłośnie podjęli decyzję o przekazaniu ponad 2 mln zł na usuwanie skutków wichury i burzy.

Z budżetu województwa do jednostek ochotniczych straży pożarnych za pośrednictwem gmin trafią pilarki łańcuchowo-spalinowe. Jedno urządzenie kosztuje ok. 4 tys. zł. Sprzęt o wartości 100 tys. zł otrzymają jednostki OSP, które nadal pracują nad usuwaniem szkód wyrządzonych przez żywioł w najbardziej poszkodowanych miejscowościach. Pilarki, o które nadal proszą gminy, są niezbędne m.in. do cięcia powalonych przez wichurę drzew i gałęzi.

–  12 sierpnia o godz. 11 wszystkie drogi wojewódzkie były przejezdne – powiedział podczas sesji Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Jednak na poboczach nadal leżą powalone drzewa, połamane gałęzie lub wystające korzenie. W związku z tym z budżetu województwa zostaną przekazane pieniądze na likwidację skutków żywiołu w Rejonie Dróg Wojewódzkich w Bytowie, Chojnicach i Kartuzach.

Środki w wysokości 2 mln zł będą wykorzystane na naprawę i zabezpieczenie uszkodzonych przez nawałnicę na Pomorzu dróg.

Dodatkowe pieniądze będą przekazane na odtworzenie konstrukcji dróg oraz zniszczonych elementów np. oznakowania pionowego barier energochłonnych oraz poręczy mostowych. Ponadto,  pozostałe drzewa mają być doprowadzone do stanu bezpiecznego dla użytkowników dróg.

 

Info : http://pomorskie.eu

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.