Wydanie nr 217/2021, Czwartek 5.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

W jakich zawodach przyda się dodatkowe ubezpieczenie?

W jakich zawodach przyda się dodatkowe ubezpieczenie? fot. W jakich zawodach przyda się dodatkowe ubezpieczenie?
Osoby mające zawód związany z transportem powinny pomyśleć o dodatkowym dodatkowej polisie auta. Będzie ona zabezpieczeniem na wypadek sytuacji mogących się wydarzyć. O czym powinni wiedzieć przedstawiciele poniższych zawodów?

Taksówkarz

W tym zawodzie samochód jest w ciągłym ruchu, dlatego istnieje większe ryzyko stłuczki, szczególnie w dużej aglomeracji miejskiej. Dodatkowa polisa pozwoli pokryć koszty ewentualnych napraw. Dobrze będzie też ubezpieczyć szyby, które są łatwe do uszkodzenia, a przecież zakup nowej to niemały wydatek. Warto oprócz tego dopłacić trochę więcej za ochronę zniżek, wtedy możemy spać spokojnie, nawet jeśli jakaś sytuacja wydarzy się z naszej winy. Podobnie rzecz się przedstawia, gdy ktoś do przewozu ludzi używa większych pojazdów, na przykład busów i wykonuje także sporo kursów w ciągu dnia.

Kurier

Osoby, które zajmują się dostarczaniem sporej ilości towarów, muszą pomyśleć o tym, aby zabezpieczyć się na wypadek zniszczenia, albo kradzieży przewożonych rzeczy. Na rynku istnieją polisy, które uwzględniają taką sytuację i chronią kierowcę w razie zaistnienia takich nieprzyjemnych okoliczności. Dlatego, pomimo iż jest to dodatkowy wydatek, to na pewno warto ponieść takie koszty, aby nie martwić się później ewentualnymi konsekwencjami.

Sprzedawca samochodów

Ktoś taki ma na co dzień do czynienia z wieloma pojazdami, które też mogą ulec uszkodzeniu. Może się to wydarzyć nie tylko w miejscu sprzedaży, lecz również podczas importowania samochodu z innego kraju, czy transportu z jednego miejsca w drugie. Ponieważ auta, których sprzedażą zajmują się takie osoby mogą być często luksusowe i kosztowne, to warto pomyśleć o wykupie ubezpieczenia, które pokryje wydatki w razie uszkodzeń mogących się zdarzyć w każdej chwili. Przykładem takiego ubezpieczenia jest na przykład https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance, gdzie wybierzemy najlepszą dostępną opcję, pasującą do konkretnych okoliczności.

To tylko kilka przykładów, gdzie wykonywany zawód wpływa na rodzaj wykupionej polisy. W przypadkach, kiedy pojazd jest głównym źródłem utrzymania, a my prowadzimy jednoosobową działalność, tym bardziej powinniśmy to przemyśleć. W końcu niesprawne auto to pozbawienie się przychodów, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Polisa więc jest takim dodatkowym zabezpieczeniem naszego miejsca pracy. Także w sytuacji, gdy jesteśmy u kogoś zatrudnieni i odpowiadamy za powierzone nam mienie ważne, abyśmy nie martwili się, że coś zostanie uszkodzone i będziemy musieli ponosić koszty ze swojej kieszeni. Dobrze jest mieć to na uwadze.

W jakich zawodach przyda się dodatkowe ubezpieczenie?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.