Wydanie nr 221/2020, Sobota 8.08.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Niezamysł, Cyriak, Sylwiusz, Cyryl, Emilian, Niegosław
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Salony gier na hasło - wchodzą tylko zaufani - 11.08.2017

Malbork: Salony gier na hasło - wchodzą tylko zaufani - 11.08.2017 fot. Osoba anonimowa
Zamkniecie salonu gier przy ul. Sienkiewicza w Malborku wzbudziło poruszenie, jedni byli zadowoleni inni trochę mniej.

W ubiegłym tygodniu jedna z mieszkanek zwróciła się z prośbą o zainterweniowanie w sprawie nielegalnego hazardu uprawianego w jednym z lokali pod jej domem. Wszystko było by dobrze gdyby nie ciągły hałas i klienci pijący alkohol.

Mieszkańcy prawdopodobnie wielokrotnie zgłaszali sprawę na straż miejskiej i policji - bez skutecznie bo jak widać walka z automatami do gier to jak walka z wiatrakami.

-"Właściciele nie wpuszczają tam oczywiście byle kogo, w obawie przed kontrolą celników. Wszystko jest pod kluczem, wejść mogą tylko zaufani" - mówi oburzona mieszkanka.


Po opublikowanym przez nas artykule w poniedziałkowym wydaniu Weekendowego Raportu Malborskich Służb Mundurowych, policja natychmiast zajęła się sprawą. W środę policjanci wydziału kryminalnego malborskiej komendy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Pomorskiego Urzędu Celnego z Kwidzyna zabezpieczyli aż osiem automatów, które miały charakter losowy i służyły odniesieniu korzyści finansowej.


Niestety nie wszyscy z tej wiadomości byli zadowoleni i chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Wysokie kary finansowe, a nawet więzienie nie stoją na przeszkodzie w prowadzeniu tego typu działalności.

Wczoraj po godzinie 22-giej otrzymaliśmy zdjęcie kolejnego salonu gier w naszym mieście, najprawdopodobniej konkurencja z naprzeciwka zamkniętego lokalu.

- „Salon naprzeciwko wciąż świetnie działa. Ten sam system - wejścia na telefon, co chwilę patrzą czy policja nie jedzie” - pisze autor zdjęcia.


Jak twierdzi Klaudia Piór z KPP w Malborku na terenie naszego powiatu systematycznie przeprowadzane są działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości  związanej z nielegalnym hazardem w lokalach usługowych. Niestety jest to walka mozolna i jak na razie bardzo nierówna.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Alojzy
Alojzy 11.08.2017, 18:25
ROBS ciebie powinni raz na zawsze w końcu zamknąć, bo podobno nadal podglądasz tą starą babcię z naprzeciwka... Ty brutalu
ROBS
ROBS 11.08.2017, 16:13
Czy to cholerstwo można raz na zawsze zamknąć? Czy Policja jest tak ślepa,czy tylko udaje.