Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rycerstwo polskie i litewskie kontra rycerze zakonni. Mnóstwo średniowiecznych atrakcji - Oblężenie Malborka 2017 - 21/23.07.2017

Tegoroczna już XVIII już edycja Oblężenia Malborka - największego w roku przedsięwzięcia - realizowanego przez Muzeum Zamkowe w Malborku wspólnie z miastem Malbork, zachwyciła bogactwem atrakcji i wydarzeń. Wśród wielu z nich nie zabrakło i tych dla dzieci, i dorosłych. Były pokazy sokolnicze, jazdy konnej, strzelania średniowiecznymi balistami, a zwłaszcza, co było najbardziej oczekiwane - rekonstrukcji historycznych. Bitwa o zamek tradycyjnie przyciągnęła setki widzów.

Tuż przed szturmem wojsk polskich na malborską twierdzę nie do zdobycia, dla publiczności zgromadzonej na trybunach odbyły się pokazy dżygitówki czyli ewolucji akrobatycznych na galopującym koniu.

Samą bitwę odtworzono na wałach von Plauena z mnóstwem detali. Nie brakowało „wtrąceń” fabularnych, w których rycerze krzyżaccy narzekali na niedolę obleganej twierdzy. A Wszystko to okraszone średniowiecznym śpiewem i gdy była taka potrzeba - dynamiczną muzyką, potęgującą dramaturgię starcia armii polsko - litewskiej z krzyżacką.

W tym roku Muzeum Zamkowe odpowiadało za zorganizowanie różnego rodzaju stoisk, straganów z pokazami sztuki średniowiecznej, rzemiosła, pokazów sokolniczych i wielu innych atrakcji. Z kolei Urząd Miejski w Malborku przygotował inscenizację samego oblężenia.

Impreza trwała trzy dni i zapełniał ją długi program wydarzeń cyklicznych. Do największych atrakcji wydarzenia należały niewątpliwie: Rycerska przygoda na Zamku, który można było zwiedzić pod osłoną nocy. W tym czasie zamek był pełen rycerzy zakonnych, mnichów, średniowiecznych piekarzy, wędzarzy i kucharzy. Wrota wszystkich największych atrakcji malborskiej twierdzy stały otworem dla turystów.

 

Jak już wspomnieliśmy wyżej, nie zapomniano o najmłodszych, na których czekał Gród Dziecięcy. Nie brakowało warsztatów plecenia sznura, wykonywania ozdób, i malowania wielkich kolorowanek z wizerunkami Krzyżaków i samej twierdzy malborskiej. Dzieci zabawiły się też w archeologów, szukając skarbów w piaskownicy.

 

Szczególnie podobały się pokazy Fireshow i fajerwerków, czym podsumowano tegoroczne, liczne atrakcje.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
luki
luki 01.08.2017, 08:35
Fireshow i oblężenie ekstra, ale tych pieśni miedzyvrozdzialami niech następnym razem będzie mniej, bo to zamula.