Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

3 miejsce na podium należało do Sztutowa! Za nami czwarta edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych. Zobacz wideo relację - 22.07.2017

Spotkajmy się i wybudujmy największą budowlę z piasku - to hasło cyklu imprez, które od czterech lat odbywają się na polskim wybrzeżu. Właśnie zakończyły się 4. Plażowe Mistrzostwa Budowniczych.

Zabawa polega na wybudowaniu jak najwyższej budowli z piasku. Wysokość, którą organizatorzy odmierzają laserem, jest jedynym kryterium oceny. W tegorocznej imprezie wzięło udział 18 wakacyjnych kurortów. Na plażach wielu z nich powstały bardzo wysokie budowle - Było sześć takich miejsc. Jako pierwsi tę magiczną barierę przekroczyli budowniczowie z Międzywodzia, którzy usypali kopiec wysokości 301 cm. Kilka centymetrów wyższe były budowle z Pogorzelicy i Białogóry. Tym razem bezkonkurencyjni byli budowniczowie z dwóch miejscowości położonych w Gminie Władysławowo: Chłapowa i Ostrowa, którzy usypali góry mierzące odpowednio 343 i 352 centrymetry. Zatem po raz drugi z rzędu wygrywa Ostrowo - relacjonuje inżynier Janusz, który prowadził wszystkie imprezy cyklu. Trzecie miejsce przypadło plażowieczom ze Sztutowa, którzy w ostatnim dniu akcji osiągnęli wynik 319 cm.

 

Rywalizacja miejscowości jest emocjonująca, ale najważniejsza jest dobra zabawa - ocenia Robert Blesiński z agencji eventowej Blersport, organizator akcji - Gdy tylko rozpocznie się budowanie, zgłaszają się do nas kolejne osoby, które chcą chwycić za plastikowe łopaty i dołączyć się do zabawy. Prawie zawsze z grona budujących wyłania się lider, który umiejętnie dyryguje pozostałymi. Wszyscy się wspierają i sobie pomagają - dodaje organizator, który nie ma wątpliwości, że Plażowe Mistrzostwa Budowniczych znakomicie integrują obcych sobie ludzi, którzy przyjechali nad morze z różnych zakątków kraju.

 

Pomysł na imprezę przyszedł spontanicznie - Pewnego dnia inżynier Janusz stwierdził, że byłoby wspaniale zapewnić ludziom wspólną rozrywkę na plaży. Taką, która sprawi, że ludzie wychylą się zza parawanów i odłożą na chwilę książki i krzyżówki - opowiada Maciej Zieliński z agencji Blersport - Mieliśmy przeczucie, że to będzie strzał w dziesiątkę, bo przecież ludzie lubią pracować w grupie, mieć jakieś drużynowe zadanie, jakiś wspólny cel, nawet jeżeli jest to tylko zabawa - dodaje - Każdego roku obserwujemy, jak ważne dla niektórych jest wysokie miejsce swojego ulubionego kurortu, miejsca w którym najbardziej lubią spędzać urlop. Ta zabawa z całą pewnością jest dobrą reklamą nadmorskich miejscowości.

 

Po każdej imprezie budowniczowie otrzymali upominki od partnerów akcji - firm Marwit, Zwoltex oraz Flis.

 

Informacje o akcji znaleźć można na facebookowym profilu imprezy. Kolejna, piąta edycja Plażowych Mistrzostw Budowniczych odbędzie się w lipcu 2018 roku.

 

Informacja: 
​Maciej Zieliński

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.