Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szukał pracy i został oszukany - 17.07.2017

Szukał pracy i został oszukany - 17.07.2017 fot. https://pixabay.com
Policjanci z Berlina i z Elbląga wyjaśniają okoliczności oszustwa, którego ofiarą został 47-letni elblążanin. Mężczyzna znalazł ogłoszenie na portalu dotyczące pracy w Niemczech. Pojechał do Berlina i tam przekazał 250 euro mężczyźnie, który miał mu pomóc „załatwić” pracę. Nie dość, że nie znalazł pracy, to jeszcze poniósł dodatkowe koszty. Teraz sprawę wyjaśniają policjanci z Berlina i z Elbląga. Jak ustalili niemieccy funkcjonariusze jest to już 12 ofiara oszustwa „na pracę” w ostatnim czasie.

47-letni elblążanin znalazł pracę poprzez popularny portal ogłoszeniowy. Musiał tylko wysłać cv i zadzwonić pod wskazany numer telefonu. Łamaną polszczyzną uzyskał informacje, że praca na budowie jest aktualna, jak również to, że „w razie czego” musi mieć przy sobie 250 euro. Te „w razie czego” okazało się zwykłą wymówką, po to tylko żeby pokrzywdzony kupił euro i zabrał je do Berlina. Dodatkowo mężczyzna miał wziąć trzy kartony papierosów dla majstra, żeby wkupić się w jego łaski.
 

Wczoraj (17 lipca) o godzinie 13. Jego pociąg wjechał na berliński dworzec. Tam odebrał go mężczyzna białym volkswagenem golfem (dolnośląskie numery rejestracyjne). Woził pokrzywdzonego po całym mieście i pokazywał budowy, na których miał rzekomo pracować. Elblążanin przekazał mu pieniądze oraz papierosy. Na koniec oszust zostawił go przed hotelem, w którym pokrzywdzony miał mieć zarezerwowany pokój. W recepcji zrozumiał, że został oszukany, a obsługa hotelu wezwała na miejsce policję.
 

Funkcjonariusze z Berlina przyjęli od elblążanina zawiadomienie o przestępstwie. On sam wrócił do Elbląga i przyszedł do komendy powiadomić o zdarzeniu. Teraz sprawę wyjaśniają policjanci z Berlina i z Elbląga. Jak ustalili niemieccy funkcjonariusze jest to już 12 ofiara oszustwa „na pracę” w ostatnim czasie.

Policjanci przestrzegają osoby zainteresowane jakąkolwiek pracą za granicą o wzmożoną czujność i rozwagę w wyborze oferty szczególnie, gdy w grę wchodzi wpłacanie pieniędzy.

 

Info : KMP Elbląg

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
negatyw
negatyw 19.07.2017, 10:47
Co za idiota
andre111
andre111 18.07.2017, 16:58
Nigdy nie płacę nikomu za załatwienie pracy!!!.......jeśli chcą kasy?......to od razu wiadomo że to ,,wałek''
AAĄ
AAĄ 18.07.2017, 20:41 (odpowiedź do andre111)
Bo to praca rób w konia innych polaków
Ma już kurs zrobiony