Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Nowa mapa" powiatu sztumskiego i miniprzewodnik o bł. Dorocie i sanktuarium w Matowach Wielkich – 07.07.2017

fot. dompielgrzymadoroty.pl
Niedawno ukazały się interesujące publikacje dotyczące powiatu sztumskiego oraz sanktuarium w Mątowach Wielkich. Mowa o „Mapie powiatu sztumskiego” i miniprzewodniku - „Sankturaium bł. Doroty w Mątowach Wielkich (powiat malborski).

Zarówno mapa jak i miniprzewodnik zostały wydane przez Wydawnictwo Region, które od lat zajmuje się wydawaniem książek, map, przewodników, publikacji promujących gwary lokalne etc. i regiony Pomorza.

 

Niezbędnik turysty i miłośnika Powiśla

Ostatnio wydana mapa powiatu sztumskiego zawiera wykaz m.in. zabytków, miejsc pamięci, a nawet bitew, rezerwatów i pomników przyrody. Możemy tez na niej odszukać pałace i dwory powiślańskie oraz inne atrakcje turystyczne. Zaznaczmy, że wykaz ten jest bardzo szczegółowy. Ponadto zawiera także krótkie opisy najważniejszych zabytków i innych atrakcji turystycznych.

Oczywiście jak w każdej mapie turystycznej nie zabrakło wyszczególnienia miejsc usługowych i instytucji publicznych.

 

Dla parafian, pielgrzymów i nie tylko!

Jeśli chodzi o historię przedstawiającą sanktuarium w Mątowach Wielkich i życie bł. Doroty, to publikacja interesująca, zawierająca wiele szerzej nieprezentowanych ciekawostek historycznych. Poza tym informacje tam zawarte są treściwe, a jednocześnie podane lekkim językiem, dzięki czemu lektura jest łatwa i przyjemna w odbiorze.

Jak pisze wydawca: „Historia kwidzyńskiej rekluzy doczekała się licznych opracować zarówno historycznych, jak i literackich. Niezwykła postać błogosławionej rozsławia też miejsce, w którym przyszła na świat – żuławską wieś Mątowy Wielkie. Miniprzewodnik autorstwa Krystiana Zdziennickiego przybliża dzieje parafii, opisuje świątynię i przybliża postać błogosławionej Doroty. Zawiera też wiele praktycznych informacji dla pielgrzymów, którzy pragną odwiedzić jej sanktuarium.”

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.