Wydanie nr 268/2020, Czwartek 24.09.2020
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Jest nowy termin zakończenia budowy. Tym razem się uda? - 05.07.2017

Już od pięciu dni powinniśmy jeździć bez ograniczeń i w docelowej organizacji ruchu na drogach 22 i 55 w Malborku. Z racji, iż wykonawca położył złą nawierzchnie asfaltową na starym moście oddanie inwestycji w terminie było zagrożone, a w rezultacie stało się niemożliwe. Kiedy kierowcy odetchną z ulgą?

Sytuacja na drogach dojazdowych do Malborka od strony Tczewa i Nowego Dworu Gdańskiego od lat jest bardzo trudna. Sezon letni jest równoznaczny z gigantycznymi korkami i godzinami straconymi w korkach.

Lekiem na całe zło miała być budowa II nitki mostu na rzece Nogat. Po latach starań ogłoszono sukces i 14 kwietnia 2015 roku podpisano umowę z wykonawcą. Firma Strabag od tego czasu miała 20 miesięcy na wykonanie powierzonego zadania.

Problemy z glebą, protesty przedsiębiorców i prace archeologiczne, to i kilka mniejszych problemów wydłużyło termin prac o ponad pół roku. Od 5 dni inwestycja powinna być zakończona, jednak na ostatniej prostej położono złą nawierzchnię na starym moście. Wykonawca musiał zerwać nowy asfalt i wykonać pracę raz jeszcze. W rezultacie koniec czerwca stał się nierealny do dotrzymania.

Kiedy zakończy się gehenna?

Na to pytanie Piotr Michalski rzecznik GDDKiA w Gdańsku odpowiada następująco:

  -  Plan jest taki, by w najbliższy poniedziałek (10 lipca - dop.red.) ruch w Malborku na drogach 22 i 55 odbywał się wg docelowej organizacji ruchu. Obecnie są prowadzone prace wykończeniowe, m.in. przy likwidacji przewiązki między jezdniami, prace brukarskie. Do tego czasu będzie także wykonane oznakowanie poziome.

Czy za kolejne przesunięcie w terminie wykonawca może liczyć się z karą?

-  Nie, nie ma żadnego „niedotrzymania terminu”. Aneks na roboty budowlane został podpisany i przewidywał zakończenie prac oraz uzyskanie stosownych pozwoleń do końca lipca br. - dodaje rzecznik.

 10 lipca to kolejna data oddania całej inwestycji do użytku. Liczymy, że tym razem się uda i już od poniedziałku będziemy mogli się przekonać, czy budowa II nitki mostu w znaczmy stopniu rozładuje korki w Malborku. Prócz zmian w organizacji ruchu, w mieście będzie wprowadzony system tzw. zielonej fali na głównych skrzyżowaniach.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tadeusz
Tadeusz 07.07.2017, 02:45
Ciąg dalszy ze "świstaka" - rzecznik swoje ale bezradność zleceniodawcy wobec
wykonawcy niestety widać jak na dłoni. Wielki Brat patrzy ale czemu nie grzmi ?!!!
Skoro "geniusze" zadecydowali o samochodowym rozjechaniu miasta to niech ci
sami "geniusze" przestaną dręczyć kierowców.
ced
ced 06.07.2017, 09:52
chyba się nie udało ;) dziś (06.07), nadal 1 pas otwarty, skrzyżowanie od strony szpitala nadal zamknięte... :(
pfi
pfi 06.07.2017, 10:55 (odpowiedź do ced)
"- Plan jest taki, by w najbliższy poniedziałek (10 lipca - dop.red.) ruch w Malborku na drogach 22 i 55 odbywał się wg docelowej organizacji ruchu." zrozumienie słowa pisanego trudna sprawa
Student
Student 05.07.2017, 15:43
....................Panie Rzeczniku proszę nie kłamać ! Tablica Informacyjna które są zawsze umieszczane na budowach z doinwestowaniem UE wyrażnie informuje, że termin zakończenia inwestycji to 30.06.2017.
Podpis
Podpis 05.07.2017, 12:50
Asfalt to leje się w dubaju... To jest Masa bitumiczna, czyli mieszanka kruszywa, lepiszcza i wypełniacza