Wydanie nr 266/2021, Czwartek 23.09.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szpitale w Sztumie, Malborku i Nowym Dworze Gd. znalazły się w ministerialnej sieci szpitali – 29.06.2017

Szpitale w Sztumie, Malborku i Nowym Dworze Gd. znalazły się w ministerialnej sieci szpitali – 29.06.2017 fot. Archiwum TVSztum.pl
Pomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia 27 czerwca opublikował wykaz świadczeniodawców (szpitali) zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ). Znalazły się na niej szpitale sztumski, malborski i nowodworski. Lista ta została zaktualizowana 29 czerwca.

Mamy dobrą wiadomość Szpital Polski w Sztumie oraz Powiatowe Centrum Zdrowia sp. z o.o w Malborku, a zatem także jego placówka - Szpital w Nowym Dworze Gdańskim znalazły się w wykazie, składającym się na sieć szpitali.

O swoje bezpieczeństwo i możliwości leczenia nie muszą się też obawiać pacjenci ośrodków w Tczewie i Kwidzynie, bo zarówno Szpitale Tczewskie SA, jak i kwidzyński NZOZ „Zdrowie”, także znalazły się na wykazie pomorskiego NFZ.

 

Z pełną, szczegółową listą wraz z wyszczególnieniem specjalistyk i poszczegółnych oddziałów szpitali ujętych w sieci, można zapoznać się w załączonym pliku.

 

Zakwalifikowanie szpitala do sieci jest o tyle istotne, że stanowi swego rodzaju gwarancje zawierania z tymi placówkami w przyszłości umów na świadczenia z NFZ. Podstawowym źródłem finansowania będzie ryczałt. Natomiast szpitale, które nie znalazły się w wykazie, każdorazowo będą musiały startować w konkursach NFZ. Dotyczy to przede wszystkich szpitali specjalistycznych.

 

Dla pacjentów z naszego terenu dobrą wiadomością jest także fakt, że każda placówka z sieci szpitali, dysponująca szpitalnym Oddziałem Ratunkowym i izbą przyjęć musi zorganizować także przychodnię nocną i świąteczną opiekę ambulatoryjną.

 

Sieć szpitali składa się także ze Szpitali II i III stopnia.

 

Szpitale II zawierają oddziały: chirurgia dziecięca, chirurgia plastyczna,kardiologia, neurologia, okulistyka, ortopedia i traumatologia narządu ruchu, otorynolaryngologia, reumatologia czy urologia.

Szpitale III stopnia zawierające oddziały specjalistyczne: tj. nefrologia, kardiochirurgia, neurochirurgia, chirurgia klatki piersiowej.

 

Sieć szpitali ma obowiązywać od 1 października br. do 30 czerwca 2021 r.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.