Wydanie nr 274/2022, Sobota 1.10.2022
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

XXIX sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Absolutorium i wątpliwości w sprawie ZGKiM – 28.06.2017

XXIX sesja Rady Miejskiej w Dzierzgoniu. Absolutorium i wątpliwości w sprawie ZGKiM – 28.06.2017 fot. W. Mocny
Dzierzgońscy radni udzielili absolutorium burmistrz Dzierzgonia Elżbiecie Domańskiej. Nie obyło się jednak bez zgrzytów. Niektórzy radni, choć chwalili dobre zbilansowanie budżetu, który uwzględnił nawet sporą nadwyżkę, to krytykowali władze za nie należytą dbałość o porządek i estetykę miasta oraz stan nawierzchni ulic. Najwięcej wątpliwości wzbudziło jednak sprawozdanie z działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Dzierzgoniu za 2016 r.

Jak usłyszeliśmy gminna spółka jest na minusie, „choć minus ten się zmniejsza”. Niestety straty wystąpiły nawet mimo przeznaczenia pewnej kwoty dotacji gminnej na rzecz tej instytucji. Radni sugerowali nawet konieczność poczynienia „pewnych kroków kadrowych...”

 

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PEŁNEGO NAGRANIA WIDEO Z OSTATNIEJ SESJI RADY MIEJSKIEJ W DZIERZGONIU

 

Program sesji:

 

Zapraszam na XXIX sesję Rady Miejskiej w Dzierzgoniu, która odbędzie się w dniu 28 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 15:30 w sali narad Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu.

Porządek obrad obejmuje:

1)Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2)Przyjęcie zmian do porządku obrad.

3)Przyjęcie protokołu z XXVIII sesji Rady Miejskiej w Dzierzgoniu.

4)Przedstawienie informacji z działalności Burmistrza Dzierzgonia w okresie między sesjami.

5)Wnioski i zapytania.

6)Przedstawienie informacji z działalności Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Dzierzgoniu za 2016 r.

 

7)Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego Gminy Dzierzgoń wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Dzierzgoń za 2016 r. i udzielenie absolutorium dla Burmistrza Dzierzgonia:

 

a) przedstawienie sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Dzierzgoń za 2016 r.,

b) zapoznanie z Uchwałą Nr 052/g316/R/I/17 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 13 kwietnia 2017 r.,

c) przedstawienie sprawozdania rocznego z wykonania planu finansowego za rok 2016 Dzierzgońskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej oraz informacji o stanie mienia komunalnego,

d) przedstawienie uchwały Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Dzierzgoniu w sprawie wniosku o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Dzierzgonia za 2016 r.,

e) zapoznanie z Uchwałą Nr 070/g316/A/I/17 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku z dnia 18 maja 2017 r.,

f) przedstawienie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego Gminy Dzierzgoń za 2016 r. wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Dzierzgoń za 2016 r.

g) przedstawienie projektu uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Dzierzgonia absolutorium z wykonania budżetu za 2016 rok.

h) dyskusja i podjęcie uchwał.

8)Zmiana budżetu gminy na 2017 rok.

9)Zmiana Wieloletniej Prognozy Finansowej gminy Dzierzgoń.

10)Zmiana uchwały nr XXX/306/2013 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 30 grudnia 2013 roku w sprawie uchwalenia „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Gminy Dzierzgoń na lata 2014-2017”.

11)Zmiana uchwały nr III/20/2014 Rady Miejskiej w Dzierzgoniu z dnia 30 grudnia 2014 roku w sprawie uchwalenia „Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Dzierzgoń na lata 2015 -2018”.

12)Określenie przeznaczenia mienia po Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu włączonym do Szkoły Podstawowej im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Dzierzgoniu.

13)Wyrażenie zgody na sprzedaż lokali mieszkalnych wraz z udziałem w gruncie i na udzielenie bonifikaty.

14)Wyrażenie zgody na sprzedaż lokalu mieszkalnego wraz z oddaniem w użytkowanie wieczyste udziału w gruncie i na udzielenie bonifikaty.

15)Odpowiedzi na wnioski i zapytania.

16)Wolne wnioski i informacje.

17)Komunikaty Przewodniczącego Rady.

18)Zamknięcie sesji.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Dzierzgoń


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zofia
Zofia 06.07.2017, 13:57
Byc moze nie jestem bardzo zorientowana w sytuacji ale nie moge zrozumieć tej nagonki na adm, radnych, burmistrza itd. Bo to chyba niemożliwe zeby sytacja spolki komunalnej stala sie z dnia na dzien tragiczna! Bo to jest przez niektorych przedstawiane jakby zaraz po wyborach spolka zaczela bankrutowac. A moim zdaniem szla na dno latami tylko nikt z tym nic nie robil a teraz na siłę sensacja.
kx
kx 06.07.2017, 12:06
Umarzanie podatków i płacenie należności za spółkę to porażka i droga do drenażu pieniędzy podatników. Zwykła firma w takiej sytuacji raczej myślałaby o zwijaniu się,
Rozbawiony
Rozbawiony 06.07.2017, 01:41
Nie ma żadnych komentarzy? Dziwne, chyba wszyscy są już zniechęceni słuchaniem tych wypowiedzi. Razi brak podstawowej wiedzy na temat spółek komunalnych u radnych. A powinni poczytać. Spółka wykonuje zlecenie dla gminy i nie odpowiada za segregacje. Sprawozdanie? Z czego? Nawet Pani prezes czy tam wice nie bardzo wie o czym mówi. Spółka na minusie, ale mniejszym = 1.2 mln, tzn mniejszym od czego? Radny Haber, szkoda słów, pomysł powrotu " dobrego gospodarza"? Lepiej już zamknąć spółkę. Biedni Radni ciągle dokładają, a od lat umarzane podatki dla spółki wodnej, już nikt tego nie liczy? Strach pomyśleć jakoni gospodarują budżetem domowym.
Szok
Szok 11.07.2017, 08:54 (odpowiedź do Rozbawiony)
Razi, aż bije po oczach... Spółka na minusie dobre!!! Pani prezes wozi się z kierowcą. XXI wiek takich mamy prezesów ... Ciekawe jaki będzie ciąg dalszy... Pewnie będzie potrzebował pracownika do wiązania butów.