Wydanie nr 265/2020, Poniedziałek 21.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uważaj na betonowe kręgi na Wielbarku. Szykany mają ograniczyć prędkość samochodów ciężarowych – 20.06.2017 (aktualizacja)

Mieszkańcy osiedla domków jednorodzinnych z terenu dawnego poligonu zwrócili się do Gminy Malbork o pomoc w ograniczeniu prędkości samochodów ciężarowych dojeżdżających do piaskowni. Skarżyli się, że samochody znacznie przekraczają prędkość i przy tym bardzo „kurzą".

Pojawiły się betonowe kręgi.

W dniu wczorajszym w naszej redakcji TvMalbork.pl  rozdzwoniły się telefony z informacjami o postawieniu wielkich betonowych kręgów.

Samochody ciężarowe faktycznie zwalniają, ale jak twierdzą kierowcy, zagrażają także bezpieczeństwu, szczególnie w nocy, szykany są niewidoczne.

Z nieoficjalnych informacji  wiemy, że Policja sprawdza czy szykany postawione zostały zgodnie z obowiązującym prawem


Jak poinformował naszą redakcję Wójt Gminy Malbork Marcin Kwiatkowski, w dniu dzisiejszym betonowe kręgi zostaną pokryte materiałem odblaskowym.

 

Aktualizacja: 23.06.2017

Betonowe kręgi zostały pomalowane na kolor żółto - czarny, na kręgach zainstalowano odblaskowe strzałki. Zainstalowano także znaki pionowe.

 

 

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzysiek
Krzysiek 20.07.2017, 12:55
Któryś z mieszkańców musi byc dobrym znajomym Wójta
abc
abc 27.06.2017, 13:18
Złe oznakowanie Gmina postawiła
kierowca
kierowca 25.06.2017, 23:13
Panie wujcie. Za czyje pieniądze zostanie naprawiony nowo położony asfalt na tej ulicy ? Po miesiącu lub wcześniej pojazdy 40 to tonowe pozwijają ten asfalcik jak naleśniczek dla dziecka na śniadanie. A wystarczyło by zgodnie z prawem postawić tam ograniczenie prędkości do 20 km/h i położyć w dwóch miejscach oddalonych od siebie o jakieś 50 metrów " śpiących policjantów ". Rozwiązało by to sytuację bez narażania się na żarty i kpiny co do zasadności ustawienia czegoś co zagraża bezpieczeństwu życia i zdrowia na drodze i do tego jest nie zgodne z prawem.
mieszkaniec malborka
mieszkaniec malborka 23.06.2017, 11:24
Tam to chyba jakieś hrabiostwo mieszka że wójt na wszystko pozwala , jak oni pstrykną to tak mają, ale przesadzają ostro. Mi też się kurzy i też mieszka koło drogi, jest hałas ...i żyje. A tu żeby kiedys ktoś nie płakał jak osobówka, motor, kład wypierdzieli w nocy czołówkę ..hmm ciekawe kto wtedy będzie odpowiadał za to ...?
Wojtek
Wojtek 22.06.2017, 10:47
....................obróciłem końcówkę rury wydechowej pionowo w dół. Jadę wolno i robię taką zadymę jakiej jeszcze mieszkańcy nie widzieli ! A ja mam ubaw po pachy. Pozdrawiam.