Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork/Dzierzgoń: Wyrok przed sądem pracy. Jolanta Szewczun kontra Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne – 13.06.2017

Malbork/Dzierzgoń: Wyrok przed sądem pracy. Jolanta Szewczun kontra Regionalne Towarzystwo Inwestycyjne – 13.06.2017 fot. TVSztum.pl
W ostatni wtorek 13 czerwca w Sądzie Rejonowym w Malborku, wydziale IV Pracy ogłoszono wyrok w sprawie, którą wytoczyła Jolanta Szewczun (była prezes spółki RTI w Dzierzgoniu) przeciwko Regionalnemu Towarzystwu Inwestycyjnemu, które reprezentował Leszek Sarnowski jej obecny prezes. Sąd pierwszej instancji oddalił powództwo w całości. Sędzia wydał wyrok, nakazujący zapłatę odszkodowania w wysokości 5 tys. zł oraz koszty sądowe w wysokości ok. 19,4 tys. zł, które ma pokryć Jolanta Szewczun.

Przypomnijmy była prezes Jolanta Szewczun domagała się przywrócenia do pracy w RTI i odszkodowania za, jej zdaniem niezgodne z przepisami zwolnienie ze stanowiska. W rozmowie z nami stwierdziła, że została zwolniona niezgodnie z procedurą. Nie otrzymała m.in. świadectwa pracy i innych dokumentów. RTI w przewodzie sądowym reprezentował obecny prezes tej instytucji - Leszek Sarnowski.

Zdaniem sądu nie ma podstaw do przywrócenia powódki do pracy, jak również do przyznania odszkodowania, o które wnosiła.

Jak nam powiedział Leszek Sarnowski uważa on, wyrok za słuszny, wobec czego nie ma podstaw do wnoszenia o apelację.Strona przeciwna w słowach prawnika Jolanty Szewczun, nie podziela tego zdania. Zapewne będzie apelacja do Sądu Okręgowego.

Poprosiliśmy Piotra Kundziewicza, obrońcę Jolanty Szewczun o komentarz w tej sprawie, który uzyskaliśmy (fragment wypowiedzi w materiale wideo). Niestety nie udało nam się porozmawiać z przewodniczącą Rady Powiatu Sztumskiego.

Sprawę sądową prowadził sędzia Maciej Helmin. Wyrok nie jest prawomocny.  

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.06.2017, 09:15
....................zero empatii bo oboje to ten sam poziom intelektualny - kariera za wszelką cenę jak najmniejszym kosztem !
społecznik
społecznik 14.06.2017, 23:19
Szacunek dla wyborców za pogonienie tych którzy pracowali społecznie dla Dzierzgonia.Mąż i żona ile kosztowali a może ile brali kasy z zajmowanych stołków. I twierdzą , że nie wiedzieli, że to nepotyzm.Gmina i RTI powinni odzyskać te pobierane wynagrodzenia i nauczyć , że nie można bezkarnie wykorzystywać stołków do swoich interesów.To nawet niemoralne w stosunku do ludzi ciężko pracujących na uczciwą pensje. Żona na kilku etatach a mąż nie widzi sprzeczności-nie widzi bo też miał z tego korzyść. Teraz powinni się zamienić jak putin z miedwiediewem ona burmistrz on prezes RTI i bonanza bedzie od początku, tylko ciemną masę jeszcze trzeba do wyborów otumanić , że pracuje się społecznie.
Maria
Maria 14.06.2017, 22:11
Leszek jak Cię słucham to mi się na.wymioty zbiera. Pamietam jak wychwalałes osiagniecia Jolki i słałeś peany w na jej cześć podczas jubileuszu RTI w nowej siedzibie. Mówiłeś jak to wiele zrobiła dla przedsiębiorczości i społeczności lokalnej. Dziś widzisz to zupełnie inaczej... jesteś .... straciłam do ciebie resztę godności. Oddaj Prowincję komuś kto to zrobi rzetelnie. Ja tam już nie napisze pod twoją redakcją. Jesteś oportunistą i jak widać kręgosłup masz bardzo giętki. Wstyd mi za Ciebie....
Józef
Józef 15.06.2017, 00:29 (odpowiedź do Maria)
Droga Mario,

musisz rozróżniać pewne rzeczy, to ułatwi Ci życie i pozwoli uniknąć pomyłek. Prosty przykład: jak gotujesz zupę i chcesz ją posolić, to receptory w mózgu odpowiedzialne za rozróżnianie barw, konsystencji i zapachu wysyłają Ci wiadomość o treści: "sól to to białe, a pieprz to to czarne".

Proste? Proste. A teraz przełożymy Ci to na sytuację, do której wszyscy się tu odnosimy. Żeby ją lepiej zobrazować, zamienimy dwie strony sporu.

Uwaga, odłóż telefon i skup się.

Jest wypadek. Przypadkowy świadek zdarzenia chwyta za telefon i dzwoni po karetkę. W efekcie jego błyskawicznego działania, poszkodowany w wypadku otoczony jest opieką i uchodzi z życiem. W trakcie spisywania zdarzeń na komisariacie na jaw wychodzi fakt, że telefon, z którego owy świadek wzywał pogotowie, jest kradziony. Bardzo szlachetny czyn złodzieja telefonów niestety nie może być okolicznością łagodzącą (albo przynajmniej nie na tyle, żeby całkowicie pozbawiać go kary), ponieważ - jak mawiali Rzymianie - dura lex, sed lex.

Krócej: co ma piernik do wiatraka? Działanie na rzecz lokalnej społeczności (nie tylko przecież z ramienia RTI) nijak się mają do złamania prawa (wg Sądu) przez byłą prezes Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego.

Pozdrawiam cieplutko,
Józef
ciekawy
ciekawy 14.06.2017, 15:32
czy coś już wiadomo o układach pani j. z lokalnym bankiem ?
Lucjan
Lucjan 14.06.2017, 19:52 (odpowiedź do ciekawy )
a co ma piernik do wiatraka?
Gracjan
Gracjan 14.06.2017, 20:29 (odpowiedź do Lucjan)
Lucek kto jest piernik, a kto wiatrak w tym "układzie"?
Denerwujacy Poszukujacy
Denerwujacy Poszukujacy 14.06.2017, 15:25
Ja mam do pani Joli jedno pytanie. Moze niezwiazane z tematem, moze wymijajace, moze odbiegajace od sedna sprawy, ale chorobliwie mnie nurtujace.

A byc moze wy, Szanowni Komentujacy, rozwiejecie spedzajace sen z mych powiek watpliwosci. Wszak sa wsrod nas ludzie swiatli, obyci w swiecie i doskonale znajacy mechanizmy obecne na tym strasznym lez padole zwanym swiatem.

Otoz moje pytanie brzmi

Czy jak pani Jola wchodzi do windy to ego sie miesci czy idzie schodami?