Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych. Kolizja z drzewem, pożary nieużytków i opon oraz dwaj pijani kierowcy – 12.06.2017

Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych. Kolizja z drzewem, pożary nieużytków i opon oraz dwaj pijani kierowcy – 12.06.2017 fot. W. Mocny
Miniony tydzień można uznać za jeden ze spokojniejszych. Straż pożarna reagowała głównie do miejscowych zagrożeń tj. usuwania konarów z jezdni czy do pożarów nieużytków. Usuwali też skutki groźnej kolizji drogowej. Z kolei sztumskim policjantom dzięki alarmom mieszkańców poprzez interaktywną mapę zagrożeń, udało się zatrzymać pijanych kierowców.

Podczas minionego weekendu odnotowaliśmy kilkanaście interwencji. Zostało zatrzymanych dwóch nietrzeźwych kierujących. Być może dzięki temu nie doszło do tragedii.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które wspomaga policjantów w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość łatwego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo.

 

Mundurowi korzystają z tych informacji i codziennie przeprowadzają interwencje, które w sposób bezpośredni likwidują zagrożenia. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

KMB – to narzędzie, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zagrożeniach.

 

W przypadkach, w których potwierdzone zostanie łamanie przepisów rejon, w którym do niego dochodzi zostaje objęty doraźnym nadzorem funkcjonariuszy. W tych rejonach częściej można spodziewać się policjantów przeprowadzających kontrolę i nakładających kary na sprawców ujawnionych wykroczeń. Zgłoszone przez mieszkańców powiatu notoryczne łamanie przepisów, polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości, poskutkowało częstymi kontrolami funkcjonariuszy ruchu drogowego i zastosowaniu przez nich kar wobec piratów drogowych. Ponadto w tych miejscach stróże prawa podczas minionego weekendu udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym użytkownikom dróg. Pierwszy nietrzeźwy został zatrzymany w sobotę po południu. Alkomat wykazał u 57-latka prawie 0,5 prom alkoholu. Jego prawo jazdy zatrzymano.

Kolejny nietrzeźwy wpadł w ręce mundurowych w ostatnią niedzielę także popołudniu. Podczas kontroli 57-letniego mieszkańca powiatu alkomat wykazał prawie 2,5 prom alkoholu. Okazało się, że mężczyzna już wcześniej także był karany za kierowanie autem na podwójnym gazie. Teraz sprawa mężczyzn zajmie się sąd.

 

– –

 

mł. asp. KAROLINA GASTOŁ - ZAWICKA

RZECZNIK PRASOWY KPP W SZTUMIE

 

 

W minionym tygodniu sztumscy strażacy interweniowali m.in. do dwóch pożarów oraz do 8 miejscowych zagrożeń.

 

Na szczęście były to stosunkowo niegroźne pożary nieużytków rolnych. Płonęła trawa i opony, co wiązało się z silnym zadymieniem i zagrożeniem dla środowiska. Takie interwencje podejmowano 8 czerwca dwukrotnie w Polaszkach ok. godz. 1 i 16.13.

 

11 czerwca o godz. 1.38 w Starym Dzierzgoniu VW passat rozbił się na drzewie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu rozbitego pojazdu m.in. przez odłączenie przewodów samochodowych. Przybyli na miejsce ratownicy zastali kierowcę poza pojazdem.

 

7 czerwca o godz. 6.24 w Monasterzysku Wlk. drogę wojewódzką blokował konar drzewa, który strażacy zmuszeni byli sprawnie usunąć z szosy.

 

8 czerwca ok. godz. 1 przy ul. Sierakowskich w Sztumie w budynku wielorodzinnym, pojawił się problem z chorym. Ratownicy medyczni mieli trudności z transportem pacjenta do karetki. Ostatecznie wezwano straż pożarną. Do podobnej interwencji doszło także przy ul. Sierakowskich w tym samym mieście, gdzie funkcjonariusze KP PSP pomogli w transporcie osoby otyłej do domu.

 

9 czerwca o godz. 9.32 w Dzierzgoniu przy ul. im. Wł. Jagiełły i 10 czerwca w Polance przy domu jednorodzinnym strażacy interweniowali do usuwania gniazd owadów.

 

– –

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

RZECZNIK PRASOWY KP PSP W SZTUMIE

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.