Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska: Złośliwość czy poprawa estetyki? „Bareizm” w czystej postaci za publiczne pieniądze – 24.05.2017

Zdaniem przedsiębiorców burmistrz zrobił to po złości. Włodarz odpowiada, że ma pozwolenia. Na wszystko patrzą turyści i pytają o co tu chodzi.

Aktualizacja (06.06.2017)

Stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich w sprawie małej infrastruktury w Krynicy Morskiej.
 

- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że w dniu 01 lutego 2017 r. zaakceptował przedstawiony przez Burmistrza Krynicy Morskiej Projekt umieszczenia w pasie drogowym donic, ławek i koszy na odpady w m. Krynica Morska i tym samym udzielił Burmistrzowi prawa dysponowania terenem pasa drogowego (część dz. Nr 720) w celu wykonania ww. elementów małej architektury. Przedmiotowy Projekt został sporządzony zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych oraz przepisami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu geodezyjnego Krynica Morska dla części centrum miasta. Według Miejscowego planu działka nr 430/23 zlokalizowana jest na terenie oznaczonym symbolem 37.U. Dojazdy do tego terenu należy wykonywać z ulicy Nowej, dojścia piesze natomiast z ciągu pieszego 025.KD-X. Przedstawiony w Projekcie sposób zagospodarowania przeznaczonej dla pieszych części pasa drogowego ulicy Gdańskiej jest zatem zgodny z ustaleniami Miejscowego planu zarówno dla terenu ??KDG??, jak i terenu 37.U.

 

Przed przystąpieniem do wykonawstwa Burmistrz uzyskał pozwolenie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz dokonał zgłoszenia robót w Urzędzie Wojewódzkim.

 

Projekt tymczasowych obiektów handlowych zlokalizowanych na terenie działki nr 430/23 nie został uzgodniony z zarządcą drogi wojewódzkiej nr 501 ulicy Gdańskiej. Właściciel nieruchomości wniosek w tej sprawie złożył już po wybudowaniu obiektów handlowych, tj. 23 maja br.

 

Z uwagi na to, że w ostatniej dekadzie kwietnia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Dworze Gd. wszczął postępowanie w sprawie przedmiotowej inwestycji, odpowiednio do przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zawiesił postępowanie w sprawie Pana Wojciechowskiego do czasu wydania orzeczenia przez Powiatowego Inspektora.

 

Mimo, że stanowisko ZDW jest jasne to opinia turystów wobec całej instalacji jest mało przychylna. Walczyć o poprawę estetyki trzeba, ale czy forma jest naprawdę odpowiednia?

Krynica Morska to kurort cieszący się wielkim powodzeniem wśród turystów. Dla władz miasta ważne jest aby goście czuli się tu jak najlepiej. Czy oby na pewno? Burmistrz jest niezadowolony, że jeden z przedsiębiorców postawił namioty, które nie spełniają zaleceń konserwatora zabytków. W dodatku uważa, że miał prawo postawić śmietniki, ławki i kwietniki w omawianym miejscu, gdyż uzyskał wszystkie pozwolenia. Przedsiębiorcy nie dowierzają i pytają jak tak można? Włodarz mówi krótko: Wejścia do lokali nie powinny być od ulicy Gdańskiej.

Turyści jednak zawiłości formalnych raczej nie znają. I opisują to co widzą.

Burmistrz chciał poprawić wygląd miasta ale efekt jest co najmniej wątpliwy. Zdrowy rozsądek w tym przypadku zszedł na drugi plan bo najważniejsze żeby było ładnie...

O gustach się raczej nie dyskutuje.

Faktem jest, że miejski budżet skurczył się o ponad 12 tys. złotych. Więcej szczegółów w materiale wideo.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Wyborca
Wyborca 24.05.2017, 21:48
Trzeba w 2018 odpalić Swata i jego zastępczynie żeby po następnych wyborach juz nie mogli się poratować żadnym stolkiem
miejscowy
miejscowy 26.05.2017, 00:20 (odpowiedź do Wyborca)
Takich wyborców jak ty odpalić i to raz na zawsze. Nareszcie Krynica Morska idzie w dobrą stronę. Po Ostrowskim nawet nie ma czego wspominać, chyba, że roztrwonione miliony z kasy miasta na swoje widzi mi się. Brawo SWAT !
ja.
ja. 24.05.2017, 17:57
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi pewnie o pieniądze
mi
mi 24.05.2017, 17:19
i jeszcze płaćcie opłatę targową
rencista
rencista 24.05.2017, 16:49
Już widzę te masowe urazy, upadki etc. Dla ekipy pogotowia, która będzie ewakuować pacjenta z takiego sklepiku też ładna przeszkoda. Nic tylko pogratulować.
aaa
aaa 26.05.2017, 15:06 (odpowiedź do rencista)
Tak jak burmistrz powiedział:" tam nie ma przejścia". Jak nie ma to niech nie wchodzą, bo będą upadki. Przedsiębiorca mógł sie dostosować do wymogów stawiania takich obiektów tymczasowych.
kl
kl 24.05.2017, 15:24
i bardzo dobrze w konicu ktos sie odwazył zrobic pozadek.
O
O 24.05.2017, 19:03 (odpowiedź do kl)
Wróć do szkoły i naucz się pisać bez błędów!