Wydanie nr 265/2020, Poniedziałek 21.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krynica Morska: Złośliwość czy poprawa estetyki? „Bareizm” w czystej postaci za publiczne pieniądze – 24.05.2017

Zdaniem przedsiębiorców burmistrz zrobił to po złości. Włodarz odpowiada, że ma pozwolenia. Na wszystko patrzą turyści i pytają o co tu chodzi.

Aktualizacja (06.06.2017)

Stanowisko Zarządu Dróg Wojewódzkich w sprawie małej infrastruktury w Krynicy Morskiej.
 

- Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku informuje, że w dniu 01 lutego 2017 r. zaakceptował przedstawiony przez Burmistrza Krynicy Morskiej Projekt umieszczenia w pasie drogowym donic, ławek i koszy na odpady w m. Krynica Morska i tym samym udzielił Burmistrzowi prawa dysponowania terenem pasa drogowego (część dz. Nr 720) w celu wykonania ww. elementów małej architektury. Przedmiotowy Projekt został sporządzony zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych oraz przepisami Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części obrębu geodezyjnego Krynica Morska dla części centrum miasta. Według Miejscowego planu działka nr 430/23 zlokalizowana jest na terenie oznaczonym symbolem 37.U. Dojazdy do tego terenu należy wykonywać z ulicy Nowej, dojścia piesze natomiast z ciągu pieszego 025.KD-X. Przedstawiony w Projekcie sposób zagospodarowania przeznaczonej dla pieszych części pasa drogowego ulicy Gdańskiej jest zatem zgodny z ustaleniami Miejscowego planu zarówno dla terenu ??KDG??, jak i terenu 37.U.

 

Przed przystąpieniem do wykonawstwa Burmistrz uzyskał pozwolenie Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz dokonał zgłoszenia robót w Urzędzie Wojewódzkim.

 

Projekt tymczasowych obiektów handlowych zlokalizowanych na terenie działki nr 430/23 nie został uzgodniony z zarządcą drogi wojewódzkiej nr 501 ulicy Gdańskiej. Właściciel nieruchomości wniosek w tej sprawie złożył już po wybudowaniu obiektów handlowych, tj. 23 maja br.

 

Z uwagi na to, że w ostatniej dekadzie kwietnia Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nowym Dworze Gd. wszczął postępowanie w sprawie przedmiotowej inwestycji, odpowiednio do przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku zawiesił postępowanie w sprawie Pana Wojciechowskiego do czasu wydania orzeczenia przez Powiatowego Inspektora.

 

Mimo, że stanowisko ZDW jest jasne to opinia turystów wobec całej instalacji jest mało przychylna. Walczyć o poprawę estetyki trzeba, ale czy forma jest naprawdę odpowiednia?

Krynica Morska to kurort cieszący się wielkim powodzeniem wśród turystów. Dla władz miasta ważne jest aby goście czuli się tu jak najlepiej. Czy oby na pewno? Burmistrz jest niezadowolony, że jeden z przedsiębiorców postawił namioty, które nie spełniają zaleceń konserwatora zabytków. W dodatku uważa, że miał prawo postawić śmietniki, ławki i kwietniki w omawianym miejscu, gdyż uzyskał wszystkie pozwolenia. Przedsiębiorcy nie dowierzają i pytają jak tak można? Włodarz mówi krótko: Wejścia do lokali nie powinny być od ulicy Gdańskiej.

Turyści jednak zawiłości formalnych raczej nie znają. I opisują to co widzą.

Burmistrz chciał poprawić wygląd miasta ale efekt jest co najmniej wątpliwy. Zdrowy rozsądek w tym przypadku zszedł na drugi plan bo najważniejsze żeby było ładnie...

O gustach się raczej nie dyskutuje.

Faktem jest, że miejski budżet skurczył się o ponad 12 tys. złotych. Więcej szczegółów w materiale wideo.

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
turysta
turysta 29.05.2017, 21:14
Brawo Panie Robercie Bychowski. Na taki właśnie reportaż liczyłem... Super !!!
turysta
turysta 29.05.2017, 15:55
Przyjeżdżam do Krynicy Morskiej od wielu lat,miasto urokliwe,sporo nowych inwestycji,port,drogi,chodniki ,zejścia na plaże,nowe pensjonaty,hotele a ul. Gdańska ja k targ w Bangladeszu.Nie wiem co się stało na plaży ale od 2 lat wygląda pięknie,zabudowy jak z innej bajki,biało niebieskie w jednym stylu. Jeśli można na plaży to dlaczego nie w centrum. Burmistrz ma racje,popieram go.
Marcin
Marcin 28.05.2017, 22:41
Problem z główną ulicą w kurorcie a dlaczego miasto nie zainteresuje się ul Teleexpressu najładniejszy zakątek jest beztrosko niszczony w imie czego /stawianie słupków w pasie drogowym czy wycinanie ogrodzenia nie wspomne już o dewastacji terenu / halo czy nikt tego nie widzi czy miasto jako gospodarz nie może stać się mediatorem w imię lepszego jutra
Dużo pytań a gdzie burmistrz?
ania
ania 28.05.2017, 15:01
cebulak
Funkcjonariusz
Funkcjonariusz 26.05.2017, 16:06
W Polsce obowiązuje swoboda działalności gospodarczej, a w Krynicy obowiązuje prawo Swata. Prokurator i CBA rozstrzygnie jakie prawo należy stosować!!
prawnik
prawnik 26.05.2017, 19:36 (odpowiedź do Funkcjonariusz)
Ty chyba funkcjonariusz ORMO jesteś albo się za dużo wiadomości o 19.30 naoglądałeś. Jeżeli nielegalne szałasy i namioty, bez pozwolenia na budowę z lewymi odbiorami to jest prawo to chyba jesteś funcjonariusz białoruski