Wydanie nr 267/2021, Piątek 24.09.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Teodor, Gerard, Maria, Uniegost, Tomir, Gerarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ukradł busa dla niepełnosprawnych dzieci. Nie mógł go sprzedać więc porzucił - 23.05.2017

Ukradł busa dla niepełnosprawnych dzieci. Nie mógł go sprzedać więc porzucił - 23.05.2017 fot. KMP Elbląg
39-letniego mężczyzna, który jest podejrzany o kradzież busa spod jednej z placówek szkolno-wychowawczych został zatrzymany przez policję z Elbląga. Skradziony bus był przystosowany do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Policjanci znaleźli przemalowany i porzucony samochód pod Elblągiem. Sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Zatrzymany 39-latek jest podejrzany o kradzież opla vivaro o wartości 80 tysięcy złotych. Samochód był przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Według ustaleń śledczych w dniach 28 kwietnia – 02 maja sprawca włamał się do garażu, jednej z placówek szkolno-wychowawczych w Elblągu, skąd ukradł samochód. Kryminalni z Elbląga zatrzymali podejrzanego 16 maja br. na terenie miasta. Znaleźli także porzucone auto w podelblaskim Władysławowie. Jak ustalili policjanci, sprawca nie mógł go w żaden sposób sprzedać. Samochód miał zamalowane boczne znaki  wskazujące na jego przeznaczenie (niepełnosprawni). Na wniosek policji o prokuratury, w miniony piątek (19 maja), sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, pozwoliły przedstawić mu zarzut kradzieży z włamaniem. Był wczesniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacja: Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bartosz
Bartosz 23.05.2017, 15:42
Ale te naklejki zamalowane sprayem to pełen profesjonalizm, pogratulować inteligencji. Najlepszy lakiernik by na to nie wpadł haha
Era
Era 23.05.2017, 13:37
Urwać jaja takiemu