Wydanie nr 131/2021, Wtorek 11.05.2021
imieniny: pokaż (16 imion)Benedykt, Filip, Mamerta, Adalbert, Leon, Gwalbert, Walbert, Waldebert, Stella, Franciszek, Mamert, Lutogniew, Ignacy, Zuzanna, Tadea, Tadeusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy wszyscy wiedzą, jak pomóc ofiarom wypadku drogowego? Kolejna już konferencja i pokaz zorganizowany przez policjantów z Elbląga.

Czy wszyscy wiedzą, jak pomóc ofiarom wypadku drogowego? Kolejna już konferencja i pokaz zorganizowany przez policjantów z Elbląga. fot. KMP Elbląg
Pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, odbyła się 12.05. 2017 r. konferencja nt. bezpieczeństwa i ratowania życia pod nazwą „Zdarzył się wypadek. Historia Maćka Solskiego”. Organizatorem była Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. W konferencji udział wzięli policjanci z Elbląga.

Konferencja rozpoczęła się od pokazu działań ratownictwa medycznego i policji. Przy katedrze św. Mikołaja osobowe Audi potrąciło rowerzystę. Za kierownicą siedziała młoda dziewczyna. Poszkodowany był nieprzytomny. Na miejsce przyjechały służby ratunkowe i policja. To krótki zarys pokazu, który miał wszystkim przypomnieć jak należy reagować w podobnych przypadkach - kogo powiadomić, w jaki sposób pomagać poszkodowanym. 
Kolejnym etapem edukacji były wykłady specjalistów z dziedzin bezpieczeństwa ruchu drogowego, medycyny, lecznictwa i psychologii. O realiach wypadku mówił asp. szt. Wiktor Kaczmarek, z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Elblągu. Policjant przedstawił zapis monitoringu z dramatycznego potrącenia kobiety na jednej z elbląskich ulic. Analizował sytuację i wskazywał naganne zachowania, zarówno wśród pieszych jak i kierowców, które prowadzą do tragedii. Kolejni prelegenci mówili o potrzebie oddawania krwi, krwiolecznictwie, transplantologii, reakcjach emocjonalnych osób poszkodowanych w wypadkach i ich rodzin, jak również i przypadkowych świadków.  Konferencja została zorganizowana przez Szkołę Policealną im. Jadwigi Romanowskiej w Elblągu. Patronat nad nią objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. 

Jakub Sawicki, KMP Elbląg


 

Andrzej Gołębiewski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.